Image
21.05.2019 / 09:29 Okunma Sayısı: 380

19 MAYIS 100. YIL DÖNÜMÜ TÖRENLE KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ilçemizde törenle kutlandı.
Kutlama törenine, İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ belediye başkanı Refik Eryılmaz, Garnizon Komutanı Emrah Nergiz, Sahil güvenlik komutanı Adil Özdemir, Emniyet müdürü Duran Datlı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Oğuzhan Sudan, İlçe Milli Eğitim müdürü Hilmi Kapo, ADD Samandağ şube başkanı, Hayrettin Arıkan, dire amirleri, Okul müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda kişi katıldı.
Kutlama programı, Hükümet Binası bahçesinde bulunan Atatürk Anıtına, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından çelenk konulmasıyla başladı. Törende, İlçe spor müdürü Oğuzhan Sudan günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Daha sonra kutlama programı, Samandağ Kültür Merkezinde devam etti. Samandağ Atatürk Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı eğitimci Derya Yıldız yaptı.
Öğrencilerin şiir okuması gerçekleştirildikten sonra sine vizyon gösterimi sunuldu.
Kuşalanı Anadolu Lisesi öğrencilerinin Atatürk ile ilgi oratoryo gösterimi izleyenleri duygulandırdı.
Ödül törenin ardından tören son buldu. Törenin sunumunu Samandağ Atatürk Anadolu Lisesi öğretmeni Cansu Güneş gerçekleştirdi.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Oğuzhan Sudan yaparak şunları söyledi: “Bugün Kurtuluş mücadelemizin başlangıcının 100. Yıl dönümü. Türk milletinin Mustafa KEMAL önderliğinde tarihte eşi ve benzeri olmayan bir zaferin kazanılmasının temelinin atıldığı gün. Sevgili gençler bu zafer gösterdi ki Türk milleti bağımsızlığı ve Vatanın bölünmez bütünlüğü söz konusu olduğunda bir an bile düşünmeden, canını feda eden bir ulus olduğunu tün dünyaya kanıtlamıştır. Türk Milleti bu kararlılığını; test etmek isteyenlere geçmişte olduğu gibi bugün de aynı Milli Mücadele ruhuyla hareket ederek gerekli cevabı vermiştir. Milli iradenin yaşatılması için siz gençlere büyük görevler düşmektedir. Unutmayınız ki siz gençler Atatürk ün eserinin temel taşlarısınız. Gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyetini omuzlarında yükseltecek olan sizlersiniz . . Atatürk büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyetini Türk gençliğine emanet etmiştir. Sizlerin de bu kutsal emaneti canınız pahasına koruyacağınızdan eminim. Sözlerime burada son "Jirken başta Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, siz gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.” dedi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

182.904 kişidir.