Image
25.01.2021 / 10:50 Okunma Sayısı: 95

3 HAFTALIK YARIYIL TATİLİ BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında internet ortamından yürütülen uzaktan eğitimde 3 hafta sürecek yarıyıl tatili geçtiğimiz Cuma günü başladı.
BURUK BİR YARIYIL TATİLİ
İlk ve ortaokul öğrencileri yarıyıl karnelerini internet ortamından aldı. Pandemi dolayısıyla karnelerini okullarında
öğretmenlerinin ellerinden alamayan öğrenciler ve öğretmenler buruk bir yarıyıl tatiline girdi.
Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, konuyla ilgili açıklamasında; öğrenci, öğretmen ve idarecilerin zor bir süreçten geçtiğini, bir an önce bugünlerin bitmesini sağlıklı bir şekilde okullarımızda sevgili öğrencilerimizi görmeyi temenni ettiğini belirterek “22 Ocak 2020 tarihinde ilçemiz genelindeki Okullarda yarıyıl tatiline girmiş bulunuyoruz. Tatil 15 Şubat 2021 tarihine kadar devam edecektir. Ancak Dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkileyen pandemi nedeniyle bu yıl yarıyıl tatili buruk karşılanmaktadır.
Pandemi süresince eğitime katkı sağlayan değerli okul yöneticileri ve öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.
Bu salgın nedeniyle öğrencilerimizde zor günler geçirdiler. Uzaktan eğitim nedeniyle hem yoruldular hem de uzun bir süre evlerde kalmak zorunda kaldılar. Ayrıca Bilgisayar, tablet veya telefon başında kaldılar. Bu nedenle bir an önce bugünlerin bitmesini sağlıklı bir şekilde okullarımızda sevgili öğrencilerimizi görmeyi temenni ediyoruz.
Tabii ki salgının bitmesi için maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymamız gerektiğini tekrar belirtmek istiyorum.
Biz İlçe Milli Eğitim olarak eğer 15 Şubat’ta okullar yüz yüze eğitime açacak olursa, tabii ki Sayın Bakanımız Ve Bilim Kurulu Kararlarını dikkate alınarak her türlü tedbiri almış bulunmaktayız. Okullarımızda yeterli Maske ve hijyen maddeleri hazır bulundurulmaktadır. Ama her şeyden önce bu 3 haftalık tatil süresince değerli öğretmen ve öğrencilerimize sağlıklı günler diliyorum. Her zaman olduğu gibi öğrencilerimize bol bol kitap okumalarını tavsiye ediyorum. Herkese iyi tatiller diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

233.062 kişidir.