Image
19.11.2020 / 11:17 Okunma Sayısı: 127

ABACI: HUKUK DIŞI UYGULAMALAR YAKIŞIKSIZ OLMUŞTUR

CHP Samandağ İlçe Örgütü, Pelin Akbaş’ın görevine acilen iade edilmesini talep eden basın açıklaması yaptı.
CHP Samandağ İlçe Örgütü adına İlçe Başkanı Av. Turgay Abacı tarafından yapılan açıklamada, bu olayın sonuna kadar takipçisi olacakları belirtilerek “Bir Hukuk Devletinde somut ve hukuki bir temele dayalı, her türlü şüpheden uzak, kesin ve inandırıcı deliller varsa ancak şüpheliye suç isnadı yapılabilir.
Yerleşik yargıtay içtihatlarına göre de; bir suç işlediği iddiasıyla yargılanan kimse hakkında mahkumiyet kararı verilmesi için o kimsenin söz konusu suçu işlediğinin yüzde yüz oranında sabit olması, bunun net olarak ispatlanmış olması gerekir.
Bu noktada yüzde bir oranındaki şüphe dahi sanığın beraat etmesini sağlar.Bu şekilde açık düzenleme ve uygulamanın olduğu bir ortamda sözde bir CD içeriğinde PLN olarak geçen bir ifadenin eğitimci Pelin Akbaş ile ilişkilendirilerek Pelin Öğretmenin 3 yaşındaki çocuğunun gözü önünde gözaltına alınması, neyle suçlandığına ilişkin hiçbir bilgi verilmemesi, 1 hafta boyunca kötü şartlarda tutulması hukuk dışı uygulamalardır.
Bu hukuk dışı uygulamalar yakışıksız olmuştur. Pelin Öğretmen ayrıca bu hukuksuz uygulamalar çerçevesinde açığa da alınmıştır. Bir insanın soyut ve hukuk dışı uygulamalar ile bu derece mağdur edilmesi vicdanları yaralamıştır. Bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağız.
Pelin öğretmenin kutsal görevine acilen iade edilmesini talep ediyoruz. Saygılarımla.” ifadelerine yer verildi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

214.227 kişidir.