Image
23.01.2020 / 11:28 Okunma Sayısı: 235

ADD UĞUR MUMCU’YU ANDI

Atatürkçü Düşünce Derneği Samandağ Şube Yönetimi Uğur Mumcu’nun Katledilişinin 27. yıl dönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı.
Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetim Kurulu Adına Şube Başkanı Hayrettin Arıkan yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi.
"Türk basınını duayen ismi kalpaksız Kuvvai Milliyeci Uğur Mumcu 24 Ocak 1993 te Ankara’da ki karlı sokaktaki evinini önünde aracına konan bombanın patlaması sonucu suikaste kurban giderek yaşamını yitirdi. Türkiye’yi yasa boğan bu menfur saldırının ardından Ankara’da düzenlenen tören ile usta gazeteciyi on binlerce kişi uğurladı. Suikastin üzerinden 27 yıl geçti. Usta kalemden geriye, geleceğe ışık tutmaya devam eden onlarca kitap ve yüzlerce araştırma yazısı bıraktı. Yolsuzluk iddiaları, yasadışı örgütler ve bunların bağlantıları üzerine gitmesi ile bilinen Uğur Mumcu “dün sabaha değin araştırarak yazdığım hiçbir konuyu yalanlamadınız öyleyse vurun parçalayınız” diyecek kadar cesaret örneği göstermişti.
24 Ocak 1993 araştırmacı gazeteci kimliğinin yaratıcısı Uğur Mumcu’yu ölümünün 27. Yılında rahmet ve saygı ile anıyoruz.
31 Ocak 1990 Atatürkçü düşünce derneği genel başkanı Prof. Mummer aksoy ardından Çetin Emeç, Turan Dursun, Bahriye Üçok, ve de Uğur Mumcu. Duyarlı toplum bu cinayetlerin aydınlatılması için yıllarca haykırdı. Cinayetler aydınlatılmadan Prof. Ahmet Taner Kışlalı katledildi. Atatürkçü kimlikleri ile yan yana konulunca hedefin ne olduğu anlaşılmış oluyor. Failler yakalanmış olsaydı planın kimin yaptığı, hangi alçak yapının bu işe giriştiği ortaya çıkacaktı. Uğur mumcu ve diğer aydınların katillerinin bulunması karanlığın perdesinin aralanmasını bekliyoruz. Türkiye’nin 21. Yüzyılını karartmayı bekleyen faili meçhul olaylarının tümünün açığa çıkmasını bekliyoruz.
Uğur mumcu katledilişinin 27. Yılında özlemle anıyoruz. Ve onun söylemleri ile bir kez daha “korkak bin kez cesur bir kez ölür” diyoruz. Ruhu şad olsun."

 

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

197.889 kişidir.