Image
05.11.2019 / 09:28 Okunma Sayısı: 306

“AZİZ NESİN KABARE” SAMANDAĞ'A GELİYOR

Levent Üzümcü, Ali Hakan Beşen, Mehmet Küçükgünaydın, Cengiz Toraman 20 Kasım’da Samandağ’da...
Bilmeyenler tanısın, bilenler hatırlasın diye “Aziz Nesin Kabare” adlı oyun Samandağ’da perdelerini bol gülmeceli bir seyirliğe açıyor.
20 Kasım Çarşamba akşamı saat 20:00’da Samandağ Kültür Merkezi’nde izlenebilecek, uyarlamasını ve yönetmenliğini Cengiz Toraman’ın gerçekleştirdiği oyunda; Levent Üzümcü, Ali Hakan Beşen,
Mehmet Küçükgünaydın, Cengiz Toraman rol alıyor. “Aziz Nesin Kabare” ülkemizde mizah denildiğinde önde gelen isimlerden biri olan Aziz Nesin’in adını yaşatmak ve yeni kuşaklara tanıtmak için yola çıkan bir oyun. Toplumsal sorunlara hem içimizi acıtan hem de bol kahkahalı bir pencereden bakan, hicvin bu büyük ustası, öyküleri ve şiirleriyle tiyatro sahnesinde yeniden hayat buluyor. Levent Üzümcü Tiyatrosu ve İzmir Halk Tiyatrosu’nun el ele vererek, içten bir dayanışma duygusuyla bir araya gelerek yarattıkları bu oyun, uzun zamandır bize unutturulmaya çalışılan “birlikte daha güçlü” olduğumuzun somut bir kanıtıdır da aynı zamanda. “Neredeyse deyim haline gelmiş bir söz vardır: “Bu hikâye tam Aziz Nesinlik!” Öyleyse tam zamanıdır… Aziz Nesin Kabare için perde!“ 12 yaş ve üzeri için uygun olan Aziz Nesin Kabare oyununu izlemek isteyenler için biletlerin; Yok Yok Bireyşoğlu, Yaya Turizm, Teras Restaurant& Cafe, Botanik Cafe, Biletix’ten alınabileceği belirtilerek, 0544 884 44 56 no’lu telefonu arayarak bilgi alınabileceği ifade edildi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

183.837 kişidir.