Image
15.02.2020 / 09:42 Okunma Sayısı: 354

BAŞKAN ERYILMAZ: İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATTIK

Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz yaptığı açıklamada yaşanan olayla ilgili derin üzüntülerini ifade ederek “Belediyemiz; cesur ve haksızlığa boyun eğmeyen Samandağ halkını temsilen bu üzücü olaya karışan adı geçen personel hakkında derhal idari soruşturma açmış ve ifadelerini almıştır.
Bu idari soruşturma sonucu gerekli işlemlerin uygulanacağından kimsenin şüphesi olmasın.
Konuya dair açıklık getirmek istediğimiz hususlar var. Sosyal medyada tahminen 8 ay önce yaşandığı belirlenen bu konu, belediye binamızda yaşanmış ve yeni bir konuymuş gibi bazı odaklar tarafından servis edildi.
Yapılan soruşturmada konunun belediye binamız dışında yaşandığı ve 7-8 ay önce yaşandığı tespit edilmiştir.
Yani belediyemizin bu konuyla ilgisi yoktur. Bazı odakların Belediyemizin başkanlık makamını itibarsızlaştırmaya ve karalamaya yönelik algı çalışmalarına itibar etmemenizi rica ederiz.
Özellikle toplumumuzun dikkatini şu yöne çekmek isteriz.
Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e defalarca hakaret eden, CHP’li her belediyeye atılan iftiraları keyifle ve sorgulamadan paylaşan Yandaş bir basın kuruluşuna! “Direnen ve Boyun Eğmeyen Samandağ Halkını itibarsızlaştırmak pahasına”, bu yalan ifadeleri servis edenler, ranta doymayan ve bizim dönemimizde bu rant musluğu kesilenlerdir. Tahminen 8 ay önce çekildiği tespit edilen bu çirkin görüntüler üzerinden Samandağ halkına ve belediyesine, yandaş basın maharetiyle pranga vurmak isteyen bu zihniyete boyun eğmeyeceğiz! Bu üzücü olayı çarpıtarak, yalan yanlış bilgilerle servis eden ve ettirenlerden hukuk nezdinde hesabını soracağız. Samandağ halkı büyük bir halktır, Samandağ Belediyesi bu büyük halkın temsilcisidir. Her türlü haksızlıkla ve hukuksuzlukla mücadele etmek boynumuzun borcudur. Kendi maddi ve siyasi ikballeri uğruna Samandağ Halkını yandaş basın eliyle Türkiye’de itibarsızlaştırmayı göze alan bu haysiyet cellatlarını toplum vicdanı affetmeyecektir. Saygılarımızla.” ifadelerine yer verdi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

197.890 kişidir.