Image
25.01.2021 / 10:55 Okunma Sayısı: 90

Bebek Dostu Hastanelere Plaket Verildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat başkanlığında Müdürlüğü Davud-i Antaki toplantı salonunda gerçekleşen oturuma, Halk sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Mehmet Özdoğan, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Ali Pekmezci, Başkan Yardımcısı Dt. Gökçe Tuba Denizbaşta olmak üzere İskenderun, Hatay, Erzin, Altınözü, Dörtyol, Kırıkhan, Hassa, Reyhanlı, Samandağ, Yayladağı ve Kumlu Entegre Hastanelerin Başhekimleri katıldı.
Gerçekleşen toplantıda, mevcut Pandemi gündemi ile alakalı olarak hastanelerde yapılan çalışmalar ve alınan tedbirler üzerine durum değerlendirmesi ve çok yönlü istişareler gerçekleştirildi.
Ayrıca; Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nün, temel amacı emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı “kapsamında, Erzin, Hatay, İskenderun ve Altınözü Devlet Hastaneleri ‘’Bebek Dostu Sağlık Kuruluşu’’ ilaveten İskenderun ve Hatay Devlet Hastanelerimiz ‘’Bebek Dostu Yenidoğan Sağlık Kuruluşu’’ olma kriterlerini tamamladıklarından dolayı, ilgili hastanelerin Başhekimleri’ne, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat plaket takdim etti ve başarılar diledi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

233.066 kişidir.