Image
14.12.2018 / 11:54 Okunma Sayısı: 413

BELEDİYENİN YILIN SON GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ SONA ERDİ

Samandağ Belediyesi ve KOSGEB Hatay İl Müdürlüğü ortaklığında yapılan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin 2018 yılındaki son eğitimi tamamlandı.
Bölge ekonomisinin canlanmasına katkıda bulunmak amacıyla gerçekleşen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 30 Girişimci adayının katılımı ile 10 – 11 – 12 – 13 Aralık tarihlerinde gerçekleşti. Eğitim 13 Aralık 2018 Perşembe günü sona erdi.
Samandağ Belediyesi Hizmet Binasında bulunan Toplantı Salonunda gerçekleşen eğitimleri tamamlayan kursiyerlere resmi işlemlerden sonra girişimcilik sertifikası verilecek.
Eğitimler Kobi Danışmanı ve Girişimcilik Eğitmeni Tansel Öter tarafından verildi. Kursun son günü 13 Aralık Perşembe günü kursiyerlerin el emeği ile hazırladıkları Samandağ usulü kısır yemeğini hazırlayıp yediler. Ayrıca Kobi Danışmanı ve Girişimcilik Eğitmeni Tansel Öter tarafından mini bir müzik dinletisi gerçekleşti.
Eğitimler ile ilgili açıklama yapan Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız; “Samandağ Belediye Başkanımız Mithat Nehir’in öncülüğünde 2018 yılı içerisinde yaklaşık 12 Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenledik. Aralık ayında düzenlediğimiz bu eğitim yılın son çalışması oldu. Eğitime aldığımız 30 kişi kursumuzu başarı ile tamamladı. Önümüzdeki yıl da geçmiş yıllarda olduğu gibi bu eğitimleri arttırarak devam edeceğiz. Çalışkan ve girişimci Samandağ insanına Sosyal Belediyecilik anlamında ön açıcı her türlü imkanı sunmaya devam edeceğiz. Bizler inanıyoruz ki belediyelerin görevi sadece temel belediyecilik hizmetlerini yapmak değil aynı zamanda kent sakinlerinin daha iyi bir yaşama kavuşmasını temin etmektir. Belediye Başkanımız sayın Mithat Nehir’in öncülüğünde bu çalışmaları sürdüreceğiz. “ ifadelerine yer verdi.
Samandağlı girişimciler verimli bir eğitim süreci geçirdiklerinin bundan dolayı da Samandağ Belediyesi’ne teşekkür ettiklerini ifade ettiler.
Kobi Danışmanı ve Girişimcilik Eğitmeni Tansel Öter; “ Bu yıl Samandağ Belediyesi ile 12 ay boyunca eğitim gerçekleştirdik.
Yılın son eğitimini de başarılı bir şekilde tamamladık. Bizlere bu ortamı sunduğu ve bu imkanı sağladığı için Samandağ Belediye Başkanı sayın Mithat Nehir’e teşekkür ederiz.“ ifadelerine yer verdi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

187.647 kişidir.