Image
07.09.2019 / 09:19 Okunma Sayısı: 274

BERBER: TARİHİ MİRASIMIZI TANITMAK İSTEDİK

CHP Samandağ İlçe Kadın Kolları tarafından geçtiğimiz hafta sonu Antakya Arkeoloji Müzesi ve St. Piyerre(Sen Piyer) Kilisesine gezi düzenlendi.
CHP Samandağ İlçe Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber gerçekleştirilen geziyle ilgili açıklamasında amaçlarının birliktelik ruhunu
artırmak ve tarihi mirasımızı tanıtmak olduğunu belirtti. Berber, açıklamasında “CHP Samandağ İlçesi Kadın Kolları Başkanı olarak ben ve yönetimim Antakya Arkeoloji Müzesi ile St. Piyerre(Sen Piyer) kilisesine gezi etkinliği düzenleyerek tarihi mirasımızı gençlere, çocuklara, kadınlara tanıtmak istedik. Amacımız sosyal kültürel zenginliğimize zenginlik katmaktı. Birliktelik ruhunu artırarak halkımıza sahip olduğumuz tarihsel güzellikleri yerinde ziyaret ederek geçmişte bu topraklarda yaşayan insanlarımızın yaşamlarındaki kültürü kullandıkları eşyaları ve paraları yaşadıkları ibadet ettikleri yerleri görkemli mezarlarını göstermekti. Avrupalılar kilometrelerce uzaktan gelerek Hatay’daki dünyada 1. sırada arkeoloji müzemizi ziyaret ederken bizler 1 saat mesafemizde olan tarihi güzellikteki müzeyi ve kiliseleri bilmiyoruz. Lütfen bu yerleri muhakkak geziniz, çocuklarınızı da götürünüz ki; yaşadığımız coğrafyanın önemini bilsinler. Bu etkinliğimize katkı sağlayan Samandağ Belediye Başkanımız Sayın Av. Refik Eryılmaz’a, İlçe Başkanımız Sayın Av. Turgay Abacı’ya ve ilçe yönetimine, kadın kolları üyeleri ve yönetimime, gezimize teşrif eden halkımıza şahsım ve yönetimim adına çok teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

166.459 kişidir.