Image
09.11.2019 / 09:33 Okunma Sayısı: 254

“Bize emanet ettiği yurdumuzu, Cumhuriyet ilkeleriyle ilelebet yaşatacağız.”

CHP Samandağ İlçe Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, sonsuzluğa uğurlanışının 81. yıldönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı.
Berber, Yönetim kurulu adına yayımladığı mesajında “Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çok sevdiği ülkesine ve hayata veda ettiği gündür Her 10 Kasım'da Türkiye'de yaşam durur ve bayraklar yarıya indirilir.
Atamıza olan saygımızı ve sevgimizi her gün yaşarken 10 Kasımlarda onu kaybetmenin acısını yaşıyoruz.
Bizler Atatürk’ün bize emanet ettiği yurdumuzu Cumhuriyet ilkeleriyle ilelebet yaşatacağız. Biz kadınlar çocuklarımızı Atamızın bize bıraktığı altı ok Laiklik, Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, İnkılapçılık, Devletçilik, Halkçılık ilkeleri ile büyüteceğiz.
Bir Kasım sabahı daha geldi çattı,
Sirenler uzun uzun, yalnız senin için çaldı,
Tam 81 yıl olmuş senden ayrı kalalı,
Çok özledi seni Cumhuriyet'in evlatları
Bıraktığın ilkelerin izindeyiz merak etme!
Kimse bozamaz birliğimizi hiçbir sebeple,
Hep yaşayacak bu vatan Ata'm senin izinde,
Söz veririz her 10 Kasım saat dokuzu beş geçe.
Bilindiği gibi Türk kadını İstiklâl Savaşı sırasında gerek cephede, gerekse cephe gerisinde tüm gücü ile hizmet vermiştir.
Cephede erkekle omuz omuza düşmana karşı savaşırken cephe gerisinde de çeşitli faaliyetleri ile savaşa destek vermiştir.
Biz kadınlara 1934 yılında seçme seçilme hakkı veren Ata’mızın aramızdan ayrılışının 81. Yıldönümünde Samandağ ilçesi CHP Kadın Kolları yönetimim ve şahsım adına rahmetle ve sevgiyle anıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

187.775 kişidir.