" /> " />
Image
13.02.2020 / 10:13 Okunma Sayısı: 192

CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI ADANA’DA BİR ARAYA GELDİ

Cumhuriyet Halk Partili büyükşehir belediye başkanları, Adana'da "Bereketli Topraklar Üzerinde Akıllı Kentlere Doğru" adlı toplantıda bir araya geldi.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün katılım gösterdi.
Adana’nın tanıtım filminin izletilmesiyle başlayan buluşmanın açılışında konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP'li belediyelerin üzerinde büyük bir sorumluluk olduğunu aktararak, “Türkiye'nin 1 numaralı belediye başkanlarını, Türkiye'nin 1 numaralı kentinde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu buluşmalar artık gelenek haline geldi. Üzerimizde çok büyük sorumluluk, ağır bir yük var. Bütün Türkiye bizi yakından izliyor” dedi.
GÜNEY İLLERİ VE ODTÜ ARASINDA TEMEL AKDENİZ PROTOKOLÜ İMZALANDI
Temiz Akdeniz projesi kapsamında kıyı ve denizlerimizde ilerde ortaya çıkabilecek problemleri çözmek amacıyla ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü ile Adana, Hatay, Antalya ve Mersin büyükşehir belediyeleri arasında protokol imzalandı.
Türkiye’yi tehdit eden yeni göç dalgaları ve sığınmacı girişlerinin gündemde olması sebebiyle alınması gereken tedbirler yerel yönetimlerin güçlendirilmesi hususunda çalışmalar yapmak üzere, nisan ayına kadar rapor oluşturulması konusunda, bu konudaki deneyimleri nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş görevlendirildi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

187.772 kişidir.