Image
15.02.2020 / 09:46 Okunma Sayısı: 323

“DOLANDIRICILARIN HEDEFİ ÇOĞUNLUKLA EMEKLİ VE YAŞLILAR”

İlçemizde bir vatandaşın telefonla dolandırılmaya çalışılması Samandağ İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin başarılı müdahalesiyle engellendi.
Geçtiğimiz Perşembe günü yapılan müdahaleyle vatandaşın yüklü miktarda parası dolandırıcıların eline geçmeden kurtarılmış oldu.
Samandağ Polis Merkezi Amir Vekili Komiser Yardımcısı Abbas Tanyeri konuyla ilgili yaptığı açıklamada “13.02.2020 günü saat 11:30 sıralarında Samandağ Polis Merkezi görevlilerince ilçemiz sakinlerinden bir vatandaşı telefonla arayarak kimliğinin FETÖ/ PDY ve hırsızlık olaylarında kullanıldığını belirten dolandırıcılar, vatandaşın 12 Bin Amerikan doları, 50 Bin Suudi Arabistan Riyali ve 3 Altın Bileziğini dolandırmaya çalışmış.
Ekiplerin başarılı operasyonu sonucunda dolandırıcılık olayı teşebbüste kalmıştır.” ifadelerine yer verdi.
Polis Merkezi Amir Vekili Komiser Tanyeri, dolandırıcıların son yaşanan olaylara bakıldığında çoğunlukla emekli ve yaşlı insanları hedef aldıklarını ve her geçen gün farklı yöntemlerle vatandaşları kandırmaya çalıştıklarını belirtti.
Tanyeri, vatandaşları uyararak “İletişim cihazları yoluyla kendisini polis, asker, savcı olarak tanıtan ve sizden Para, Altın talep eden kişilere vatandaşlarımız itibar etmesinler.” dedi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

197.871 kişidir.