Image
24.11.2020 / 17:14 Okunma Sayısı: 166

DR. ŞEFİKOĞULLARI, ÖĞRETMENLERİN GÜNÜNÜ KUTLADI

Özel Samandağ Deniz Hastanesi Başhekimi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Şefikoğulları 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
Şefikoğulları, mesajında “Öğretmenlik mesleği, geleceğimizi emanet edeceğimiz bireyleri yetiştirmek gibi önemli ve kutsal bir sorumluluğu da beraberinde getirmektedir. Ülkemizdeki eğitim düzeyinin kesimlere göre ciddi farklılıklar gösteriyor olmasını ve mevcut eğitim sisteminin öğrencilere ezberletilen kalıpların test kitapçıklarıyla sınandığı dayatmaları düşündüğümüzde; öğretmenlerimizin üstlendiği görevin önemi daha çok ortaya çıkmaktadır.
Büyük zorluklar içerisinde ailelerinin gösterdiği fedakârlıklarla okuyup, görevinin başına geçmeyi yıllarca bekleyen atanamamış öğretmen adaylarının sayısının çokluğu üzüntü vericidir. Bu nedenle Öğretmenlerimize sağlanan imkânların çok daha yüksek standartlara erişmesini, yaşam kalitelerinin yükseltilmesini, ataması yapılamamış gençlerimizin daha fazla mağdur olmaması için gerekli çalışmaların yetkililer tarafından bir an önce hayata geçirilmesi umut ediyorum.
Türkiye Cumhuriyetinin aydınlık yarınlara taşınmasında asıl pay sahibi kişiler öğretmenler olacaktır. Öğrenmeye açık, soru sormayı bilen bireyler yetiştirmek, toplumun farkındalık düzeyini arttırabilmek ve öğrencilerine eğitim sisteminin dayattığı kalıpları kırmayı öğretmek sadece öğretmenlerimizle mümkün olacaktır.
Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek için özveriyle çalışan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü en içten duygu ve dileklerimle kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

227.041 kişidir.