Image
16.11.2019 / 11:15 Okunma Sayısı: 426

EĞİTİM EMEKÇİLERİ EK DERS ÜCRETİ ÖDEMESİNİ ZAMANINDA İSTİYOR

Eğitim Sen Samandağ Şubesi Yürütme Kurulu tarafından Abdullah Cömert Alanı’nda basın açıklaması düzenlendi.
Basın açıklamasında eğitim emekçilerinin ek ders ücret ödemelerinin zamanında yapılması istendi.
Eğitim Sen Samandağ Şubesi Yürütme Kurulu Başkanı Serap Aldıç Sakallı tarafından okunan açıklamada “Öğretmenlerimizin emeği, alın teri olan Ek Ders ücreti ile ilgili gecikmeler öğretmenlerimizin tahammül sınırlarını aşmaktadır. Resmî anlamda İlçe Milli Eğitimde 6 gün, Mal Müdürlüğünde 3 gün, bankada 1 gün inceleme amaçlı bekletilebiliyor. Son ayda Antakya ve bağlı ilçelerde ayın 4’ünde ek ders ücretlerinin ödendiğine şahit olduk. Biz, bu durumu farklı algılamak, farklı yorumlamak zorunda bırakılıyoruz. Yetkililerin yasalara sığınarak, ek ders ücretlerinin ödemelerinin en son güne bırakılmasını manidar buluyoruz.
Diğer ilçeler bu işi nasıl erken ödeyebiliyor? Oradaki yöneticilerin birikiminin, yeteneklerinin üstünlüğü ne olabilir?Bu işler yetkililerin iyi niyetiyle, işe olan hakimiyetiyle, kişisel becerileri ile açıklanabilir mi? Bu Kasım ayında ders ücretleri hakkında kurumlardan bilgi almaya çalıştık. Bize söylenen personel eksikliği, yanlış hesaplamadan dolayı evrakların geri gönderilme bahanelerinin hiç biri gerçekçi değildir. Gördük ki, her zamanki gibi kurumlar topu birbirine atmaya devam ediyor.
Kurumların birer gün, en fazla iki gün incelemelerinin yeterli olacağı kanaatine vardık. İnceleme süresinin uzun tutulması Eğitim Emekçilerinin günlük yaşamını, kredi ve kredi kartı ödemelerini aksatan bu uygulamadan kaynaklı mağduriyetlerin giderilmesini istiyoruz.
Yetkililerin daha önceki açıklamalarımızı, taleplerimizi dikkate almadıklarını anlıyoruz. Umarız bugünkü eylemimizi dikkate alırlar. Bu işin takipçisi olacağız. Haklı taleplerimizi meşru ve demokratik yollarla dile getirmeye devam edeceğiz. Emeğimiz kutsalımızdır. Bu konuda tüm yetkilileri, Ek Ders Ücretlerimizi en erken günde ödemeleri konusunda görevlerini yapmaya davet ediyoruz.Basına ve Kamuoyuna saygılarımızla.” ifadelerine yer verildi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

187.772 kişidir.