Image
12.10.2020 / 10:50 Okunma Sayısı: 117

EĞİTİM SEN: ADALET ER YA DA GEÇ

Samandağ Eğitim Sen Yönetim Kurulu Üyeleri, 10 Ekim Ankara katliamının 5. Yıl dönümü dolayısıyla basın açıklaması yayımladı.
Eğitim Sen tarafından yapılan basın açıklamasında “İçinde konfederasyonumuz KESK’in de yer aldığı emek ve demokrasi güçlerinin “EMEK, BARIŞ, DEMOKRASİ” mitingi 10 Ekim 2015 sabahı emek, barış ve demokrasi düşmanlarının kendilerince canlı bomba bizce planlı bombası ile kana bulandı. 
O gün bir saat içinde 100’e yakın arkadaşımızın hayatını kaybettiği ve yüzlerce yaralının olduğu gelen bilgiler arasındaydı. İlerleyen saat ve günlerde yiten canımız 103’ü bulmuştu.
Aradan beş yıl geçti. Mahkemeler kuruldu, davalar açıldı ve bilindik yargılamalar sonrası 103 canın bedeli olarak fatura birkaç tetikçiye kesildi. Hepsi bu.
O gün susanların, onaylayanların, “Bir Kaç Öfkeli Genç “ diyenlerin, bu gün aynı pişkinlikle yeni palavra ve yalanlarla bu ülkeyi “Faşizmin Demokrasi Sosu” ile yönetmeye talip olduğunu, halihazırda yönetenlerin göz göre gelen bir katliamın, önüne geçmemekten kaynaklı siyasi sorumluluğunu üstlenmekten ne denli rahat sıyrılabildiğini görünce, emekten, haktan, halktan ve özgürlüklerden yana olanların her zamankinden daha fazla emek harcaması gerektiğine bir kez daha tanık olduk.
Özellikle son günlerde yönetememe krizinin bir sonucu olarak ülkede hayata geçirilen emek düşmanı politikaların dünden bağımsız olmadığını biliyoruz. Adaletin er ya da geç tecelli edeceğini bildiğimiz gibi.
Emeğin iktidarının elimizde ve engellenemez olduğunu bildiğimiz gibi.“Ekmeğime Dokunma” diyen.
Bu nedenle baskı, zulüm, gözaltı ve tutuklama yaşayan fakat yılmayan ve yılmayacak olan Yüksel Direnişçileri gibi, “Savunma Susturulamaz” diyen.
Bu nedenle birlikleri bölünmeye çalışılan fakat vazgeçmeyen ve vazgeçmeyecek olan Barolar gibi, “Tarafız, Halkın Haber Alma Hakkı Sayesindedir Basın Özgürlüğü” diyen.
Bu nedenle susturulmaya çalışılan fakat susmayan ve susmayacak olan Basın Emekçileri gibi,"Ölüyoruz Ve Daha Çok Öleceğiz Yaşatmak İçin” diyen.
Bu nedenle kendilerine düşman muamelesi yapılan fakat sinmeyen ve sinmeyecek olan Türk Tabipler Birliği gibi,6 yıl sonra bile “Dava Açtırır İradenizi Yok Sayarız” denilen fakat susmayan Milletvekilleri, Belediye Başkanları gibi, Halktan ve haktan yana olan ve bu uğurda mücadele yürüten milyonlar gibi…
“Mücadele Edenler” er ya da geç kazanacak. Biz kazanacağız. Bu inançla yarın bizim. Yılmayacağız.” ifadelerine yer verildi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

207.206 kişidir.