Image
30.01.2020 / 09:51 Okunma Sayısı: 246

GENÇLERBİRLİĞİ ORHAN KÖZİG İLE ANLAŞTI

İlçemizin başarılı takımlarından Samandağ Gençlerbirliği Spor Kulübü yeni hoca Orhan Közig ile sözleşme imzaladı.
Samandağ Gençlerbirliği Kulüp Başkanı Turgay Abacı, Kulüp Kurucusu ve takımın hocası Umut Çakır’ın bulunduğu imza töreni dün gerçekleştirildi.
İmzaların atılmasından önce konuyla ilgili açıklama yapan Kulüp Başkanı Abacı, takımı Umut Çakır ve Orhan Közig’in birlikte çalıştıracaklarını belirterek, Kulübün Hatay Süper Amatör liginde mücadele ettiğini,
yeni kurulmuş bir kulüp olmasına rağmen bu sene iyi bir şekilde ilerlediklerini ve 44 puanla lider durumda olduklarını ifade etti.
Abacı; sürecin buraya kadar gelmesinde başta Kulüp Kurucusu ve takımın hocası Umut Çakır’ın çok ciddi katkıları olduğunu söyledi.
Abacı “ Bu sezonun ilk yarısında kısmen Yusuf Işık ile çalıştık. Sonra karşılıklı saygı, sevgi çerçevesinde ayrılarak, Zeyni Özdemir’le anlaştık ve yaklaşık olarak 10 maç hocamızla çalıştık. Daha sonra Zeyni hocayla aramızdaki fikir ayrılıkları yüzünden karşılıklı olarak anlaşarak görevi bıraktı.
Şu anda Ekincispor maçı öncesinde Orhan Közig hocamızla anlaştık. Sağ olsun kendisi çok daha önceden bizim tanıdığımız bildiğimiz bir insan. Çok mükemmel kariyeri olan bir insan, daha önce Adana Demirspor formasıyla Süper Lig’de mücadele etmiş ve Adana Demirspor’un hemen hemen her kategorisinde elit lig, U-19, U-21 liglerinde profesyonel hocalık yapmış. Çok ciddi bir kariyeri var. Biz Orhan hocanın takıma çok faydalı olacağını düşünüyoruz. Aradık sağ olsun hemen Adana’dan geldi. Takımımızın Nişrin maçını da izledi. Ondan sonra aynı akşam kendisiyle anlaştık. Bugün de sözleşme imzalayacağız. Ekinci maçında Orhan Hoca, Umut hocamızla birlikte takımı yönettiler. Ekinci karşısında 6-1 lik çok güzel galibiyet aldık. Bu da devam eden güzel havanın bir etkisiydi. Ben hem Orhan hocaya hem Umut hocaya hayırlı olsun diyorum. Bundan sonra Samandağ Gençlerbirliği ikisine emanet. Bu bayrağı alıp beraber devam edecekler. Biz her zaman olduğu gibi kendilerinin yanlarında olacağız. Yönetim kurulunda çok ciddi şekilde emek veren arkadaşlarımız var. Yine kulübün kurucularından sayın Nedim Tezcan, sayın Oktay Bireyşoğlu, sayın Onur Çakır, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanımız sayın Mustafa Terzi, belediye meclis üyemiz sayın Hikmet Suadiye, avukat arkadaşımız kardeşim sayın Bedir Abacı, avukat sayın Akın Akıncı, sayın Yusuf Kimyongür, sayın Tuncay Kahiloğulları bu arkadaşlarımızın çok büyük emekleri var. Bu iş bir ekip işi, güzel bir ekip oluştu. Hepsine huzurunuzda teşekkür ediyorum. İnşallah BAL Ligine Samandağ Gençlerbirliği’ni çıkaracağımıza inanıyorum. Biz bu işi çok ciddiye alıyoruz. Bütün Samandağ kamuoyunun bize desteğini arttırarak sürdürmesini istiyoruz. Sadece maddi anlamda değil manevi anlamda da yanımızda olmalarını talep ediyoruz. Bu süreçte bize destek veren bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca milletvekilimiz sayın Serkan Topal’a maddi ve manevi desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.Orhan Közig konuyla ilgili açıklamasında bu takımda olmaktan son derece mutlu olduğunu ve Gençlerbirliği’nin daha iyi yerlere gelmesi için çalışacağını belirterek tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

paylaş

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

187.649 kişidir.