Image
07.09.2019 / 09:22 Okunma Sayısı: 278

HATAY’IN GASTRONOMİK LEZZETLERİNE ADANA’DA TAM NOT

Hatay’ın köklü tarihi ve kültürel çeşitliliğinin en güzel yansıması olan Hatay mutfağı ulusal ve uluslararası arena da en güzel şekilde temsil ediliyor.
Kentin UNESCO tescilli mutfağı, Hatay UNESCO Gastronomi Evi ekibinin emekleriyle hazırlanan ‘Gastronomik Tadım’ konseptiyle birçok ilde lezzet meraklılarıyla buluşuyor.
UNESCO tescilli Hatay mutfağı ilk tadım durağı olan Adana’da lezzet meraklılarıyla buluştu. 4 Eylül Çarşamba günü Adana Next Republic’te gerçekleşen tadım etkinliğine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve eşlerinin yanı sıra çok sayıda lezzet meraklısı katılım gösterdi.
Akdeniz’in Başarılı Belediye Başkanlarından Hatay Yemeklerine Tam Not
Hatay’dan özel olarak etkinlik için getirilen malzemelerle hazırlanan lezzetlerin tadına bakan konuklar, Hatay UNESCO Gastronomi Evi çalışanlarından lezzetlerin yapım aşamalarından kültürüne; yemeklerin gündelik yaşamdaki yerinden kullanılan ürünlerin yetiştirilmesine kadar birçok konuda bilgiler aldı.
Hatay’ın birbirinden leziz yemek ve mezelerinin yanı sıra kente özgü yöresel tatlı ve reçeller konukların beğenisini kazandı.

paylaş

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

166.460 kişidir.