Image
25.01.2020 / 09:36 Okunma Sayısı: 291

HATİMOĞULLARI’NDAN ÖZÇELİK AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ

HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, ilçemiz Tekebaşı Mahallesi’nde güvenlik güçlerinin yaptığı şafak operasyonu sırasında kalp krizi geçirerek vefat eden, 70 yaşındaki Edibe Özçelik’in ailesine taziyede bulundu.
Taziye ziyareti sırasında Hatimoğulları’na; HDP Hatay İl Eş Başkanı ve İl yöneticileri,
HDP Samandağ İlçe Eş Başkanı ve SYKP İlçe Eş Başkanı eşlik etti.
Taziyede aile ile yapılan sohbette merhume Edibe Özçelik’in çocuklarından Ufuk Özçelik “bizler sürekli mahallede olan adresi belli insanlarız bizi ifadeye çağırmak yerine şafak vaktinde kapılar kırılarak aile fertlerinin başına silah dayayarak baskın yaptılar.
Bu baskın sırasında fenalaşan anneme müdahale etmemize bile izin vermediler. Bizler mahallede var olan sorunlar üzerine çalışmalar yaptık en son Res El Seni etkinliği düzenledik. Bu etkinlik için izin başvurusunda bulunan arkadaşımız etkinlik günü eşi ile birlikte tebligat verilecek bahanesi ile karakola çağrılıp üstü kapalı bir şekilde tehdit edildi. Oradan belliydi böyle bir şey yapacakları. Biz suç duyurusunda bulunduk.
Halkın hukuk bürosuna da ulaştık onlar da süreci takip edecekler. Biz bu işin peşini bırakmayacağız gerekli kamuoyunu oluşturacağız.” dedi.
HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları acılı aileye, yakınlarına başsağlığı dileklerini ileterek “HDP olarak bu süreçte sonuna kadar yanınızda olacağız.
Bu baskılar ilk değil daha önce de evleri basılarak gözaltına alınan bütün arkadaşlarımıza aynı şekilde davranıldı, bu durum ülkemizde var olan faşizm koşullarının ilçemizdeki yansımasıdır.
Bu baskılara hep beraber karşı duracağız. mecliste konuyu dile getirerek soru önergesi verdim, sürecin takipçisi olacağız.
İlçede, ilde ve ülkede bulunan bütün demokratik kurumları duyarlı olmaya çağırıyorum, bir yandan hukuki süreç işletilirken diğer taraftan toplumsal ve siyasal sürecin işletilmesi gerekir ve bu noktada üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız.” dedi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

197.883 kişidir.