Image
13.02.2020 / 10:08 Okunma Sayısı: 922

HAZİNELİ ÇİFTİNDEN DR. KURTDERE’YE TEŞEKKÜR

Göğüs ağrısı şikayetiyle doktora başvuran Zehra Hazineli kalp krizi teşhisiyle acil tedavi altına alındı.
3. basamak bir hastaneye kaldırılarak yapılan teşhiste kalp krizi geçirdiği acilen stent takılması gerektiği kendisine söylendi. Ertesi gün damarların uzunluğundan bahsedilerek stent takılamayacağını by pass ameliyatının gerekli olduğu ifade edildi.
Hasta ve eşi Mehmet Hazineli çifti tedaviyi kabul etmeyerek taburcu edilme talebinde bulundu. Ardından hasta Samandağ Özel Deniz Hastanesi Kardiyoloji uzmanı Dr. Cuma Kurtdere ve Defne Hastanesi Doktoru Kardiyolog Nihat Şen ile birlikte muayene edildi. Yapılan tetkiklerin ardından cerrahi müdahaleye gerek olmadığına karar verilerek ilaç tedavisi uygulandı.
Zehra Hazineli yaklaşık üç aylık ilaç tedavi sürecinden sonra sağlığına kavuştuğunu belirtti. Zehra ve Eşi Mehmet Hazineli Uzman Dr. Cuma Kurtdere ve Uzman Dr. Nihat Şen’e teşekkür ederek şu ifadelere yer verdi “Samandağ Özel Deniz Hastanesi Kardiyoloji uzmanı Dr. Cuma Kurtdere’ye ben ve eşim uyguladığı tedavi ve yoğun ilgisinden dolayı minnet ve teşekkürlerimizi sunarız.
Eşim yaklaşık üç ay önce kalp krizi nedeniyle acil bir şekilde 3. basamaklı bir hastaneye kaldırıldı. Anjiyo yapıldıktan sonra stent takılması gerektiğine karar verildi. Ertesi gün ise stent takılacak damarların uzun olduğunu ve stent takılmasının risk taşıdığını bu nedenle By Pass ameliyatının gerektiğini daha sağlıklı olacağını söylediler.
Biz tedaviyi kabul etmeyerek söz konusu hastaneden taburcu edildik. Ardından Uzman Dr. Cuma Kurtdere’ye başvurduk süreci anlattık.
Uzman Dr. Cuma Kurtdere bize, anjiyo yapıldıktan sonra ilaç tedavisinin daha uygun olacağını söyledi. Doktorumuza güvenerek ilaç tedavisine başladık. 3 Ay sonra konrol amaçlı Dokrorumuz Kurtdere tarafından anjiyo yapıldı. Allah’a çok şükür ki ilaç tedavisi işe yaramış ne stent takmaya ne de By Pass ameliyatı yapmaya gerek olmadan eşim sağlığına kavuştu. Hepsi Samandağ Özel Deniz Hastanesi Kardiyoloji uzmanı Dr. Cuma Kurtdere sayesinde. Allah Ondan ve tüm bizimle ilgilenenlerden razı olsun.”

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

187.647 kişidir.