Image
19.11.2020 / 11:11 Okunma Sayısı: 110

HUKUKÇU GÜNEY CUMA CAN: HALKIN HUKUKU KORUNACAKTIR

Ehl-i Beyt Kültür ve Dayanışma Vakfı (EHDAV) Başkanı Ali Yeral’ın önceki gün “Cumhurbaşkanına Hakaret” suçlamasıyla  Hatay Adliyesi 6.Ceza Mahkemesinde görülen davasında erteleme kararı alındı.
EHDAV Yönetim Kurulu Üyesi ve Hukuk Müşaviri Güney Cuma Can konuyla ilgili yaptığı açıklamada; davanın sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek açıldığını isnat edilen suçlamalara yanıt verildiği, teknik bilirkişi raporunun TÜBİTAK’a inceleme için gönderilmesinin istendiği, sahte hesaplara dayanarak yapılan soruşturmanın hukuka aykırılığının tespitinin istendiğini belirtti.
Can “Av.Fevzi Randa bilirkişi raporunun alelade ve yetersiz olması hasebiyle TÜBİTAK veya bilişim alanında yetkin bir üniversiteye inceletilmesi için ek süre talep edip suçlamaların temelsiz olduğunu vurguladı.
Sahte Facebook profili üzerinden yapıldığı iddia edilen yazışmaları kabul etmediklerini, şikayetçinin bizzat mahkemeye getirilmesi gerektiğini belirtti.
Av. Servet Mullaoğlu yanlış Suriye politikasının olumsuz sonuçlarının tüm ağırlığı ile hissedildiği ilimizde bu davanın toplumsal barışa ve birliğe hizmet etmediğini, Ali Hocanın birlik beraberlikten yana bir kanaat önderi olduğu, konferansları ve yaptığı çalışmalarla Cumhurbaşkanı, başbakan, valilik tarafından çeşitli zamanlarda takdir gördüğünü vurguladı.
Her iki avukatın fedakarca yaptığı müdafilik dayanışma açısından vakfımızca takdir toplamıştır. Mahkeme heyeti karar duruşması için davayı 30 Kasım 09.30 a erteledi. Adaletin yerini bulacağını temenni ediyoruz. Halkın ve bireylerin hukukunun korunması anayasal demokrasinin gereğidir. Halkın hukuku korunacaktır.” ifadelerine yer verdi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

214.231 kişidir.