Image
25.01.2020 / 09:43 Okunma Sayısı: 204

İlçemizde “Uyuşturucu ile Mücadele Değerlendirme” toplantısı yapıldı

İlçemizde Uyuşturucu ile Mücadele Değerlendirme toplantısı İlçe Kaymakamı Murat Kütük başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapıldı.
Uyuşturucu ile Mücadele Değerlendirme toplantısı Geçtiğimiz günlerde tüm ilçelerde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.
Kaymakam Kütük toplantıda yaptığı konuşmasında, “Bugün uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele konusunda farkındalık oluşturmak, basında aynı anda yer almasını sağlamak, bu şekilde hem toplum olarak hem birey olarak konuya yaklaşımlarımız biraz daha farklı olacağı düşünüldüğünden tüm ilçelerde eş zamanlı olarak toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Uyuşturucu sadece bizim sorunumuz değil tüm toplumları ilgilendiren bir sorun.
Bu kapsamda uyuşturucu arzının engellenmesi ve uyuşturucu kullananların rehabilitasyonlarına yönelik başta Kamu Kurum ve Kuruluşlarımız olmak üzere Sivil Toplum Kuruluşları ve diğer paydaşların iş birliği ile bağımlılığın yaygınlaşmasını önlemek amacıyla yapılabilecek çalışmaların değerlendirmek üzere toplandık” dedi.
Toplantıda madde bağımlılığı ile ilgili olarak İlçemizde yapılan çalışmaların, madde bağımlılığının gelişmesini önleyici ve koruyucu faaliyetlerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.
Toplantıda her kurumun görev, yetki ve çalışma alanıyla ilgili olarak madde bağımlılığı konusunda alınması gereken yeni önlemler ve yapılabilecek faaliyetlerle ilgili çalışmaların devam edilmesi istendi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

197.875 kişidir.