Image
27.11.2020 / 16:58 Okunma Sayısı: 339

MİLA – MAR TÖRENLE HİZMETE GİRDİ

İlçemiz Favvar Mevkii Haşimoğlu Caddesinde bulunan Mila- Mar Market düzenlenen törenle hizmete girdi.
İnşaat Mühendisi Uğur Şan Sahillioğulları’na ait marketin açılışına; CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Duran, İlçe Emniyet Müdürü Asuman Karacık, CHP İlçe Başkanı Turgay Abacı ve İlçe Yönetimi, Ak Parti İlçe Başkanı Semir Özdemir ve İlçe Yönetimi, Belediye Meclis Üyeleri, Samandağ Şoförler Odası Başkanı Mustafa Terzi ve davet katıldı.
Açılışta konuşan CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal “Herkese sağlıklı günler diliyorum. Bu pandemi sürecinde herkesin daha fazla dikkat etmesi gerekiyor, gerçekten vakalar arttı. Tabi bu süreçte yeni bir istihdam alanı yaratmakta gerçekten büyük bir cesaret ve risk işi, bu yüzden değerli Sahillioğulları Ailesini kutluyorum. Hayırlı olsun dileklerimle, bol kazançlar diliyorum.” dedi.
Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, hayırlı olsun dileğinde bulunarak “ Bu pandemi sürecinde işyeri açmak her baba yiğidin harcı değil. Bu cesaretinden dolayı Market Sahibi Uğur Şan Sahillioğulları’nı kutluyorum.
İşyerlerinin kapandığı, insanların işsiz kaldığı, evlerine ekmek götürmekte zorlandığı bu kriz sürecinde, hem istihdam sağlaması hem de ilçe ve ülke ekonomisine katkı sunan bu tür işletmelerin açılması büyük önem arz ediyor. Ayrıca bizim Kadın Girişimi Kooperatifimiz var. Kadınlarımıza istihdam ve ev ekonomisine katkı sunma amaçlı kurduğumuz kooperatif, yerel anlamda katkı maddesi olmadan organik olarak ürettikleri ürünlerin değerlendirilmesi için bu markette bir satış reyonu tahsis etmişlerdir, bu duyarlılıklarından dolayı kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Marketin hem kendilerine, hem ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.
Açılışta konuşan İlçe Kaymakamı Murat Kütük “Öncelikle burada bulunan herkese maskesini taktığı ve mesafe kurallarına uyduğu için teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz vaka sayılarımız arttı. Bu sebepten dolayı açılışlarımızı, törenlerimizi muhakkak ki maske ve sosyal mesafe kurallarına uyarak yapalım.
Arkadaşlar market için güzel bir yer seçmişler. İnşallah Samandağ’daki marketçilik hizmetine yeni bir ses, yeni bir soluk getirirler. Allah hayırlı uğurlu etsin. Bereketli, bol kazançlar diliyorum. Allah utandırmasın.” dedi.
MİLA – MAR Sahibi Uğur Şan Sahillioğulları, açılışta yaptığı konuşmada “Açılışımıza teşrif ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Zincirimizin ilk halkasını Samandağ’da oluşturmanın gururunu yaşıyoruz. Halkımızın ihtiyaçlarını karşılayacak reyonlarımızla, halkın bütçesine uygun fiyatlarımızla, özel otoparkımızla halkımıza en iyi şekilde hizmet vermeyi amaçlıyoruz.
Bu sektörde bir farklılık yaratmak adına kadın emeğine verdiğimiz değeri hayata geçirerek Samandağlı kadınlarımızın alın teri, göz nuruyla ürettiği ürünlerini en iyi şekilde değerlendirmeleri için marketimizde kadın emeğinin sergilendiği reyonumuzu açmış bulunmaktayız. Ülkemizin ve dünyanın geçtiği bu zor süreçte yarattığımız istihdam olanağıyla ilçe ekonomisine bir nebze de olsa katkı sunmanın mutluluğu içindeyiz. İlçemize ve halkımıza hayırlı olsun.” dedi.
Konuşmaların ardından açılış gerçekleşti ve marketin reyonları gezildi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

227.042 kişidir.