Image
25.01.2020 / 09:45 Okunma Sayısı: 229

Olcay Bozkurt (Ğantor)’dan sitem: Yerel sanatçılara da destek verin

İlçemiz tiyatro oyuncularından Olcay Bozkurt yerel sanatçıların zor şartlarda çalıştığını vurgulayarak, İlçemizdeki sanatçıların desteğe ihtiyacı olduğunu ifade etti.
Bozkurt açıklamasında şu ifadelere yer verdi.
“Son zamanlarda sanatsal faaliyetlerde çok ama çok mesafe kat etti artık ayda en az üç etkinlik yapılıyor ünlü ünsüz bir çok sanatçı geliyor.
Peki bu durumda bizim sevinmemiz mi yoksa üzülmemiz mi gerek!?
Şöyle düşünelim şu an Samandağ’a balık tutmayı mı yoksa balık yemeyi mi öğretiyorsunuz! Bence balık yemeyi öğretiyorsunuz; bu da bir süre sonra Samandağ’da sanatın gelişmediğini tersine gerilediğini göreceksiniz.
Çünkü sizler yerel sanatçıya vermeniz gereken desteği yabancı sanatçıya veriyorsunuz. Yerel sanatçı bir etkinlik yaptığında sizden sponsor olmanızı istediğinde kaldı ki istediği meblağ bir akşam yemeği bedeli bile değil, buna bile elli şey ortaya atar sırf sponsorluk vermemek için. Ayrıca başka şekilde destek için bileti beş liradan satar buna rağmen ona “üç lira olmaz mı” dersiniz. Fakat dışarıdan getirdiğiniz sanatçılara ana sponsor olup onlara onlarca akşam yemeği parası verirsiniz ve en ucuz bilete 50 lira öder yine ucuz sayarsınız.
Samandağ’ımızda ciddi anlamda zor şartlarda yıllardır tiyatro oyunu sahnelemeye çalışan başta ben, Barış Sapan, Kemal Polat olmak üzere ve daha adını sayamadığım bir çok arkadaşımız tiyatrodan hatta sanattan bile uzaklaştı. Bir ben, bin bir zorluk ve imkansızlıklar içinde ve cebten para ödeyerek tiyatroyu devam ettirmeye çalışıyorum.
Ayrıca Samandağ’ımızda bir cok müzik grubu var ve ben eminim ki bu müzik gruplarının içinde Türkiye’de şu an kendine “ben sanatçıyım” diyen ve konserlerine binlerce kişinin katıldığı sanatçılara bile taş çıkartacak güzel bir sese ve yeteneğe sahip müzisyen arkadaşlar var. Peki sizler bizim için ne yapıyorsunuz? Bizi küçümsemekten, bizimle alay etmekten vs. şeyler yapmaktan başka ne yapıyorsunız.!?
Ayrıca bilmeniz gereken birşey daha var; O da oyununu ya da konserini severek izlediğiniz sanatçıların da bir zamanlar bizim gibi olduğunu unutmayın, onların tek avantajları onları koruyan kollayan onların ihtiyacını karşılayan kurum, dernek ve insanlar vardı ( bu etkinliklere karşı değilim.
Fakat bu kadar olmamalı biraz da içinizden olanları destekleyin diyorum) Ayrıca bizi eleştirmeden küçümsemeden ve alay etmeden önce Samandağspor’un Beşiktaş Galatasaray veya Fenerbahce gibi olamayacağını ama ille de olmasını istiyorsanız destek verin yanında olun o zaman görun bakalım neler oluyormuş."

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

197.884 kişidir.