Image
06.08.2018 / 09:33 Okunma Sayısı: 380

ÖMRÜNÜ TAMAMLAMIŞ LASTİKLER GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILIYOR

Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından ömrünü tamamlamış lastikler toplanarak geri dönüşüme kazandırılmaya devam ediyor.
Atık lastiklerin bilinçsizce atılması ile çevre ve insan sağlığına verdiği zararları önlemek için yürütülen çalışma kapsamında İlçede bulunan esnaf ve lastikçilerden eski lastikler toplanarak geri dönüşüme kazandırılıyor.
Daha temiz ve yaşanabilir bir çevre için geri dönüşüm kampanyalarının sürdürüldüğünü belirten Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Suat Berber, “Belediye Başkanımız sayın Mithat Nehir’in talimatları ile ilçemiz genelinde çevre kirliliğine neden olan ömrünü tamamlamış lastikleri topluyor ve bu lastiklerin geri dönüşümle doğaya kazandırılmasını sağlıyoruz.
Bugün itibarı ile ilçemizde bulunan lastikçilerden 8500 kg ömrünü tamamlamış lastik toplandık. Doğaya gelişi güzel bırakıldıklarında tamamen bertaraf olmaları yüzyıllar süren ve canlı hayatına büyük zarar veren eski lastiklerin toplama, taşıma ve geri kazanım çalışmaları büyük önem taşıyor.
Ömrünü tamamlamış lastiklere bağlı oluşan çevre kirliliğinin önüne geçmek için ilçe genelinde atık lastikler toplatılarak geri dönüşümün sağlanması ile ilgili çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”ifadelerine yer verildi.

 

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

183.504 kişidir.