Image
21.03.2018 / 09:46 Okunma Sayısı: 26804

ÖZCAN ÖZÇELİK’TEN ÇAĞRI

İlçemizin duyarlı gurbetçilerinden Özcan Özçelik, yaptığı açıklamada, gurbetten geri dönüşleri ve bunun yarattığı işsizliğe dikkat çekti.
Özçelik, bu konuda yerel ve genel siyasetçilerle işadamlarını göreve davet etti. Özçelik, açıklamasında “ Yurtdışı Arap ülkelerinde yaşanan krizden dolayı
maalesef gurbetçilerimiz aşırı derecede etkilenmiş durumdalar çoğu gurbetçi emekçi ülkelerine geri dönme kararı almış bulunmaktadırlar. Bir kısımda Arap ülkeleri hariç başka ülkelere is bulmak için göç etmektedirler.
Sevgili Hatay Yerel siyasiler, gerek Belediye Başkanları gerek Vekiller artık elinizi taşın altına koymanızın vakti gelmiştir. Halkın en büyük sıkıntısı işsizliktir. Bu sorun çok büyük bir sorundur ve her geçen gün işsizlik çoğalmakta; Siyasiler ve Hatay İşadamlarımız el ele vererek İlimizin bir çok ilçesinde Geri Dönüşüm Tesisleri Narenciye (Meyve Suyu) Fabrikaları ve daha birçok başka fabrika ve tesisler kurulabilir.
Hatay Halkı sizden artık somut çareler ve projeler beklemektedir. Halkın sorunları çok dediğimiz gibi en büyük sorun işsizliktir bu konuda Halkımız, Gerek Siyasilerden Gerek İşadamlarımızdan somut projeler beklemektedir.
Seçim odaklı siyaset yapma değil artık bu Halk gerçek anlamda sorun çözme odaklı siyaset beklemektedir. İşadamlarımızı harekete geçirecek destekleyecek siyasi irade beklemektedir.
Halkın sorunları doğrultusunda Halk sorunları giderecek somut projeler bekliyor şüphesiz sizlerin gittiği her yerde bu tür sorunlarla karşılaşıyorsunuz o zaman bu sorunları giderecek en azından en aza indirebileceğiniz proje ve çalışma yapmanızın önünde hiç bir engel göremiyoruz.
Bu il de gerek tesisler gerek fabrikalar kurabilecek bir çok işadamlarımız mevcut iken bu ölü toprağı üzerinizden atıp elinizi iradenizi bu taşın altına koyarak bir çok projelere imza atabilirsiniz.
Daha önce de gerek gurbetçilerimiz gerek yurt içi işsizlerimiz için bir çağrıda bulunmuştum aynı çağrıyı yineliyorum “ Gelin Hatay İlimize daha faydalı ve sorun çözümü odaklı projeler üretelim.”
Binlerce insanın aynı fikirde olduğuna inanıyorum işte aynı fikirde olan tüm yoldaşlara da seslenmek istiyorum Lütfen bu konuyu sık sık her ortamda dile getiriniz ve sosyal medya hesaplarınızdan da duyurunuz. Herkese En içten saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

241.711 kişidir.