Image
21.01.2020 / 10:38 Okunma Sayısı: 243

SAMANDAĞLI GENÇ BOKSÖR BORAN GÜMÜŞ, TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ

Liseler Arası Genç Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası’nda Samandağ Boks Kulübü sporcularından Kasırga lakaplı Boran Gümüş, Türkiye üçüncüsü oldu.
Gümüş, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor gibi büyük kulüplerin de katıldığı Erzurum’da gerçekleştirilen turnuvada rakiplerini geride bıraktı. İlçemizi ve ilimizi başarılı bir şekilde temsil eden Gümüş, almış olduğu madalyayla Hatay’ın gururu oldu.
Boks Antrenörü Sezer Gümüş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada " Boks branşında ilimiz Hatay'ı ve ilçemiz Samandağ'ı bu kısıtlı imkanlar içerisinde temsil etmiştir.
Bildiğiniz üzere ülkemizde Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzon ve diğer büyük kulüplerle aynı kulvarda mücadele verip dereceye girmek kolay bir durum değildir. Bu sebeple bu başarı bir hayli gurur verici bir durumdur.
Hedefimiz ilerleyen zamanlarda altın madalyayla Hatay'a gelmek ve boks sporunu en iyi şekilde modellendirecek zeki ahlaklı ve başarılı sporcular yetiştirerek, bu elit branşın teşvikini en iyi şekilde sporseverlere sunmaktır.
Çünkü boks branşına büyük bir ön yargı ile yaklaşılmaktadır. Oysa ki günümüz de boks sporu dünyada ve son zamanlarda ülkemiz de büyük bir popülarite yakalamıştır. Bunu izlediğimiz film ve dizilerde olsun veya beğendiğimiz oyuncuların karakter ve özel hayatlarında görebiliyoruz ve unutulmamalıdır ki boks uzun bir tarihe dayanan asil bir spordur. Bizler bu sporu bölgemiz de hem müsabık sporcu yetiştirme hem de hobi ve ilgi alanı anlamında sporseverleri en iyi ve en doğru şekilde eğitme konusunda iddialı olduğumuza inanıyoruz." ifadelerine yer verdi.

paylaş

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

187.647 kişidir.