Image
10.09.2019 / 09:25 Okunma Sayısı: 396

SAMANDAĞSPOR FORMASINI KARARTIYOR

Samandağspor Yönetim Kurulu Üyeleri aldıkları kararla 2019/2020 futbol sezonunu Gökhan Çobancı’ya ithaf ederek formasını karartma kararı aldı.
Samandağspor Yönetim Kurulu Üyeleri konu ile ilgili yaptıkları açıklamalarında “Yozlaşma, sözlük anlamı; halkın geçmişten bugüne yarattığı, gelenekselleştirdiği olumlu gelenek, kültür, ahlaki özelliklerin ve değerlerinin bozulması, içinin boşaltılması ve bunların yerine bize ait olmayan yabancı yoz kültürün geçmesidir.
Samandağ toplumuyla özdeşleşen yardımlaşma, dayanışma, haksızlığa-adaletsizliğe karşı olma, kadir-kıymet bilme, emeğe saygı, zalimin karşısında dik durma, mazlumdan yana olma, bağlılık, vefa, fedakarlık, özü sözü bir olma, emeğine, toprağına, eşine dostuna, halkına sahip çıkma sevme gibi.
Ama maalesef biz bu değerlerden her geçen gün uzaklaşıyoruz. Bunun en büyük nedeni, Eğitim sistemi, kültür-sanat (müzik, resim, spor, edebiyat, sinema vb. bütün dallarıyla) yerine bizlere dayatılan tüketim kültürü, TV-medya, internet, magazin programlarıdır. Kısa yoldan köşe dönmecilik, zengin olma hayalleri, Uyuşturucu, fuhuş, kumar, şans oyunları, çarpık eğlence kültürü-aktiviteleri, moda akımları vb. kültürdür.
Toplumda kötülükten başka bir şey konuşulmuyor.
Günümüzde hırsızlıktan, yolsuzluktan, cinayetlerden, cinsel istismarlardan, kadın erkek ayrımcılığından, kadın cinayetlerinden ve savaştan başka konuşulan tek bir konu yok. Milyonlarca çocuğumuzun kişiliği, ahlak anlayışı, zihni, insana yaklaşımı günümüz Türkiye şartlarında şekil alıyor. Kısa bir süre önce sözde, yol verme tartışmasından ilçemizde Gökhan Çobancı adlı gencimiz eşi ve çocuklarının gözü önünde dövülerek öldürülüyor. Samandağ’ın gençleri ne süre bu kadar kötü oldu, Samandağ insanı bir insanın yaşama hakkını elinden alacak kadar nasıl vahşileşti. Sonuçta bu siyasi bir tartışma değil, geleceğimizi konuşuyoruz, derinlerden çürüyoruz.
Bunu dert etmemiz ve önemsememiz gerekiyor. Bu çocuklar katil doğmuyor. Bu katil zihniyeti yaratan koşulları bir an önce masaya yatırıp herkes elinden geleni fazlasıyla yapmalı. Çünkü şimdiye kadar Samandağ’ın önde gelenleri gereken sorumluluklarını yerine getirmedi. Samandağspor Kulübü olarak 2019/2020 Futbol sezonunu Gökhan Çobancı kardeşimize ithaf ediyoruz. Bu yozlaşmaya yıl boyu dikkat çekmek için Mavi Beyaz olan formamızda federasyonun izin verdiği logo da dahil her alanını Gökhan Çobancı kardeşimizin vefatının hemen ardından yönetim kurulumuzca Formamızı Karartma kararını almıştık. Umarım bu Siyah rengi her yıl kullanmak zorunda kalmayız. Kulübümüzün felsefesinde olan barış ve kardeşliği daha sık haykıracağız. Oynayacağımız bütün maçlarda dostluk ve kardeşlik mesajları vereceğiz.Biz yaşarken öldürülen her insan sadece kurbandır.
Güzelleme yapmak onları hayata geri getirmez. Hepimizin görevi sadece yaşamı savunmak olmalı ve gençlerimize düşlediğimiz bir gelecek için yaşam alanları yaratmalıyız. Çocuklarının ve ülkelerinin geleceğinden endişe duyan herkesle bir olup mücadele etmeli ve güç verilmelidir. Bu tarihsel bir görevdir. Derdimiz toplum insanımızın gençlerimizin daha da büyük yaralar almaması… İyi güzel ve düzgün her ne olursa, yapılırsa yanlarındayız. Tüm insanlık için, Onur için, Onurlu yaşamak için, Haksızlık için! Geleceğimiz olan doğru nesiller için daha fazla çabalamalıyız.” ifadelerine yer verdi.

paylaş

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

166.447 kişidir.