Image
19.11.2020 / 11:15 Okunma Sayısı: 125

“ŞEHİT TEĞMEN ALİ EMRE FIRINCIOĞULLARI” PARKI HİZMETE AÇILDI

İlçemiz Deniz Mahallesinde Samandağ Belediyesi tarafından yaptırılan Şehit Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları’nın isminin verildiği parkın açılışı geçtiğimiz Salı günü gerçekleştirildi.
Açılışa; İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Fatih Bildik, Belediye Başkan Yardımcıları; Aydın Duran, Timurlenk Bozoğlan, Tahsin Demir, HBB Samandağ Koordinatörü Mehmet Ali Kamacı, İlçe Emniyet Müdürü Asuman Karacık, Ak Parti İlçe Başkanı Semir Özdemir, CHP İlçe Başkanı Turgay Abacı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İyi Parti İlçe Başkanı Seyran Ziroğlu, Muhtarlar Derneği Başkanı Mahir Cebburoğlu, CHP Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber, CHP Gençlik Kolları Başkanı Bünyamin Reyhanoğulları, Belediye Meclis Üyeleri, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Refik Gümüşoğlu, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Nadir Açıkgöz, Terziler Odası Başkanı Cuma Sahillioğulları, Muhtarlar, Şehidin yakınları ve çok sayıda kişi katıldı.
Açılışta konuşan İlçe Kaymakamı Kütük “Bu vatan şehitler sayesinde ayakta duracak. Şehit Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları’nı rahmetle ve minnetle anıyorum. Ruhu Şad olsun.
Şehit Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları’nın ailesi kadar acı çekiyoruz. Ailenin acısı bizim de acımızdır.” ifadelerine yer verdi.
HBB Başkanı Savaş “Şehitlik makamı peygamberlikten sonra cennetlik makamıdır. Bir şehit sadece ailesinin değil devletin, milletin ve tüm Türk halkının şehididir. Ruhu şad olsun. Rahmet, minnet ve sevgiyle anıyoruz. Emeği geçen başta Belediye Başkanı Refik Eryılmaz’a teşekkür ediyorum.” dedi.
Açılışta konuşan Belediye Başkanı Eryılmaz, Şehit Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları’nın doğduğu ve büyüdüğü mahallede adını yaşatmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek “Ali Emre bu mahallede doğdu genç yaşta şehit oldu.
Bu ülkenin şehitleri, bu ülkenin onuru ve gururudur bütün şehitleri saygıyla anıyorum. HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın katkılarıyla bu parklar yapılıyor.
Biz Hatay Büyükşehir belediye başkanı ile birlik beraberlik içinde halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.
Konuşmaların ardından açılış gerçekleştirildi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

214.224 kişidir.