Image
27.11.2020 / 14:37 Okunma Sayısı: 139

SKD: TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYALIM

Samandağ Kalkındırma Derneği( SKD) Yönetim Kurulu, ilçemizde artan vaka sayılarına dikkat çekerek, kurallara uyulması konusunda uyarıda bulundu.
SKD tarafından yapılan açıklamada “Covid-19 pandemisi ülkemizde olduğu gibi kentimiz ve ilçemizde de oldukça yaygın hale gelmiş, vaka sayılarında büyük bir artış yaşanmıştır.
Bu bağlamda daha önce yapmış olduğumuz çağrıları daha yüksek sesle bir kez daha yineliyoruz:
Maske kullanımı, fiziksel mesafe kuralları ve hijyen konularında gerekli özveri gösterilmeli, tedbirler en üst düzeyde alınmalıdır.
Adak, nişan, düğün, akraba ziyaretleri gibi sosyal aktiviteler bu dönemde ertelenmeli, bayramlar kapsamında yapılacak ritüeller asgari katılım ve azami tedbirlerle gerçekleştirilmelidir.
Pozitif vakalar, şüpheli sağlık sorunları ve temaslı kişiler mutlaka ilgili sağlık kuruluşlarına bildirilmelidir.
Temaslı olan insanlarımız günlük hayatlarına devam etmemeli, karantina uygulamasına riayet etmelidir. Karantina uygulaması nedeniyle iş yerini açamadığı, işine gidemediği için maddi kayıp yaşayan kişilerin mağduriyetleri yetkili makamlarca giderilmelidir.
Başta Türk Tabipleri Birliği olmak üzere sağlık kuruluşları ve doktorlarımızın uyarı ve önerileri dikkate alınmalıdır. Halkın Sağlığı Her Şeyden Önemlidir.” ifadelerine yer verdi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

227.024 kişidir.