Image
17.05.2020 / 17:37 Okunma Sayısı: 116

SYKP: SAMANDAĞ HALKININ ORTAK ÇIKARLARI ESAS ALINMALI

Hükümet konağının ve kaymakamlık lojmanının satışa çıkarılacağı haberinin ardından SYKP ilçe örgütü tarafından, bu tür yerlerin yeşil alan olarak değerlendirilmesi yönünde yapılan talepler yinelendi.
Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Samandağ İlçe Eş Başkanı Yusuf Kimyon, Alınacak her türlü kararda Samandağ halkının ortak çıkarları esas alınması vurgusuyla yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.
“BASINA ve KAMUOYUNA
İlçemiz merkezinde halkımızın ve çocuklarımızın vakit geçirebilecekleri yeşil alanların, parkların gerek sayı gerek alan bakımından yetersizliği ortadadır.
Hükümet konağının ve kaymakamlık lojmanının bulunduğu arsaların satışa çıkarılacağı bilgisinin yayılmasıyla bu arsaların yeşil alan olarak değerlendirilmesine yönelik halkımız nezdinde haklı ve güçlü bir talep gündeme gelmiştir.
Bizler, geçmişte olduğu gibi bugün de halkımızın yaşam alanlarını savunuyor, yeşil alanların arttırılması yönündeki talepleri sahiplenip destekliyor, bu bölgelerin yandaşlara peşkeş çekilmesi riskinin karşısında olduğumuzu vurgulayarak, yeşil alan olarak değerlendirilmesi yönündeki taleplerimizde ısrar ediyoruz.
Ayrıca Samandağ Belediyesi'ne ait olan ve askerlik şubesi olarak bilinen bina ile mevcut belediye binasının da bulundukları alanların da yeşil alan ve park olarak Samandağ halkının nefes alabileceği, vakit geçirebileceği şekilde değelendirilmesini talep ediyoruz.
Yine ilçemizde mevcut olan kat fazlası tartışmasının diğer meselelerde olduğu gibi eski yönetim ile yeni yönetim arasında kısır bir tartışmaya dönüştürülmeden çözülmesini talep ediyoruz. Bu karar önceki dönem belediye meclisinde alınmışsa yeni yönetim tarafından iptal edilmelidir.
Yönetimde kim olursa olsun kişiye özel muamele ve ayrıcalık içeren hiçbir karar kabul edilemez. Alınacak her türlü kararda Samandağ halkının ortak çıkarları esas alınmalıdır.
Daha yeşil bir Samandağ'ı yaratmak için halkımızla birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

183.488 kişidir.