samandağ, bakkallar, esnaf, odası, başkanlığından, tekel, ruhsatları, ile, ilgili, 2020, yılı, satış, belgesi, yeni, başvurularının, ve, süre, uzatımının, başladığı, açıklandı samandağ, bakkallar, esnaf, odası, yönetim, kurulu, adına, başkan, necdet, arslan, tarafından, yapılan, açıklamada, “, 2020, satış, belgesi, yeni, başvuru, ve, tekel, ruhsatı, süre, uzatımı, başlamış, bulunmaktadır, bakkal, ve, esnaflarımızı, ilgilendiren;, tütün, ruhsatı, için:, 450, tl, alkol, ruhsatı, için:, 450, tl, açık, içki, ruhsatı:, 1870, tl, nargile, tütün, mamulü, sunum, belgesi:, 4590, tl, olarak, belirlenmiştir, dikkat, edilecek, hususlar;, elinde, tekel, ruhsatları, (tütün, ve, alkol), olan, üyelerimizin, ve, esnaflarımızın, bugünden, mart, ayı, sonuna, kadar, süre, uzatım, işlemini, yaptırmak, zorundadır, 31, mart, 2020, mesai, saatine, kadar, yaptırmayanların, ruhsatları, geçersiz, sayılacaktır, süre, uzatımına, ilişkin, işlem, bedeli, kurumun, hesabına, kurum, sicil, numarası, beyan, edilerek, yatırılması, suretiyle, yapılır, iş, yeri, açma, ve, çalıştırma, ruhsatı, ile, mevcut, satış, belgesi, asıl, suretiyle, ve, işlem, bedeli, ödediklerine, dair, dekontu, ve, şahsınıza, ait, bir, dilekçe, ile, ibraz, etmeniz, zorunludur, ödemeler, –tob-, tütün, ve, alkol, d, bşk, (m, tapdk), kurumsal, tahsilat, hesabı, atm, de, veya, ziraat, bankası, internet, şubesi, vasıtasıyla, kurum, sicil, numarası, belirtilerek, yatırılmalıdır, yeni, tekel, ruhsatları, için, başvuracak, esnaflarımızın;, iş, yeri, açma, ve, çalışma, ruhsatı, sabıka, kaydı, vergi, levhası, kimlik, fotokopisi, izin, belgesi, için, form, ve, ayrıca, bunlarla, beraber, özellikle, alkol, içki, satıcılar, için, uygunluk, mesafesi, şartı, ibraz, etmek, zorundadır, tekel, ruhsatlarının, uzatımı, ve, yeni, ruhsat, almak, isteyen, esnaflarımıza, bakkallarımıza, samandağ, bakkallar, esnaf, odası, yönetim, kurulu, olarak, yardımcı, olacağımızı, belirtiriz“, ifadelerine, yer, verdi " />
Image
25.01.2020 / 09:44 Okunma Sayısı: 1763

TEKEL RUHSATLARI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

Samandağ Bakkallar Esnaf Odası Başkanlığından Tekel Ruhsatları ile ilgili 2020 yılı satış belgesi yeni başvurularının ve süre uzatımının başladığı açıklandı. 
Samandağ Bakkallar Esnaf Odası Yönetim Kurulu adına Başkan Necdet Arslan tarafından yapılan açıklamada “ 2020 Satış belgesi yeni başvuru ve tekel ruhsatı süre uzatımı başlamış bulunmaktadır.
Bakkal ve Esnaflarımızı İlgilendiren;
Tütün Ruhsatı İçin: 450 TL,
Alkol Ruhsatı İçin: 450 TL,
Açık İçki Ruhsatı: 1870 TL,
Nargile Tütün Mamulü sunum belgesi: 4.590 TL olarak belirlenmiştir.
Dikkat Edilecek Hususlar; Elinde tekel ruhsatları (Tütün ve Alkol) olan üyelerimizin ve esnaflarımızın bugünden Mart ayı sonuna kadar süre uzatım işlemini yaptırmak zorundadır.
31 Mart 2020 mesai saatine kadar yaptırmayanların ruhsatları geçersiz sayılacaktır. Süre uzatımına ilişkin işlem bedeli kurumun hesabına kurum sicil numarası beyan edilerek yatırılması suretiyle yapılır.
İş yeri Açma Ve Çalıştırma ruhsatı ile mevcut satış belgesi asıl suretiyle ve işlem bedeli ödediklerine dair dekontu ve şahsınıza ait bir dilekçe ile ibraz etmeniz zorunludur.
Ödemeler –TOB- Tütün ve Alkol D. BŞK (M. Tapdk) kurumsal tahsilat hesabı ATM de veya Ziraat Bankası İnternet şubesi vasıtasıyla kurum sicil numarası belirtilerek yatırılmalıdır.
Yeni Tekel Ruhsatları için başvuracak esnaflarımızın; İş yeri açma ve çalışma ruhsatı, sabıka kaydı, vergi levhası, kimlik fotokopisi, izin belgesi için form ve ayrıca bunlarla beraber Özellikle alkol içki satıcılar için uygunluk mesafesi şartı ibraz etmek zorundadır.
Tekel ruhsatlarının uzatımı ve yeni ruhsat almak isteyen esnaflarımıza bakkallarımıza Samandağ Bakkallar Esnaf Odası Yönetim Kurulu Olarak yardımcı olacağımızı belirtiriz.“ ifadelerine yer verdi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

197.878 kişidir.