Image
19.11.2020 / 11:16 Okunma Sayısı: 76

ÜRETİM EVİ’NİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

Kadınlara istihdam sağlamak ve seri üretime geçmek amacıyla kurulan Samandağ Belediyesi Kadın Girişimi Kooperatifi Üretim Evi’ nin açılışı geçtiğimiz Salı günü törenle gerçekleştirildi.
Açılışa;  İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Samandağ Belediyesi Kadın Girişimi Kooperatifi Başkanı Yeliz Beyaz, Samandağ Belediye Başkan Yardımcıları, Sivil Toplum Kuruluş ve Siyasi Parti Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.
Açılışta konuşan Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz “Samandağ Belediyesi Kadın Girişimi Kooperatif Üretimevi’ nin açılışına hepiniz hoş geldiniz.
Seçim öncesinde de vaatlerimiz arasında kadınlarımıza sahip çıkmak, onları üretimin içinde aktif hale getirmek, istihdam yaratmak, ilçemizin ürünlerinin tanıtımına ve şehrimizin ekonomisine katkı sunmak amacıyla bir çalışma yapacağımızı söyledik. Gelir gelmez Kadın Girişimi Kooperatifimizi kurduk, ardından Kırsal Kalkınma Kooperatifimizi kurduk.
Kadın Girişimi Kooperatifi çok kısa sürede önemli bir mesafe kaydetti. Bu bölgede yetişen ürünlerin tamamının işlendiği bir kooperatif haline dönüştü. Hibe başvurularımızı yaptık. Hibe başvurularımızda Gastronomi Köyü kurulması konusundaki projemiz kabul edildi.
En kısa sürede Türkiye’nin ilk Gastronomi Köyünü inşallah Samandağ’da birlikte kuracağız. Amacımız, bu pandemi sürecinde kadınlarımızın ev ekonomilerine maddi anlamda katkı sunması ve burada üretilen ürünlerin Türkiye Pazarına sınılmasıdır.
Belediye olarak biz her türlü desteği vermeye hazırız. Bu binayı bu hale getirene kadar çok ciddi uğraş verdik.
Burada ciddi anlamda emeği geçen arkadaşlarımız var. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Kooperatifimizin ilçemize, kadınlarımıza ve emekçilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.
Pakistan’ın kurucusu Muhammed Ali Cinnah’ın da dediği gibi “İçinde Kadınlarımızın olmadığı hiçbir mücadele başarıya ulaşamaz”. Gerçekten de içinde kadınlarımızın olmadığı hiçbir mücadelenin başarıya ulaşma şansı yoktur. Biz kadınlarımız ile büyüyeceğiz.” dedi.

paylaş

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

214.230 kişidir.