Image
15.10.2020 / 09:37 Okunma Sayısı: 181

YAĞMUR VE GÖKHAN ÇOBANCI UNUTULMADI

İlçemiz Tekebaşı Mahallesi “Mesut Cilli Parkı” ve Yeni Mahalle “Yağmur & Gökhan Çobancı Parkı” nın açılışları gerçekleştirildi.
Geçtiğimiz Salı günü gerçekleşen açılışlara Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Beleye Başkan Yardımcıları Aydın Duran, Tahsin Demir ve Meclis üyeleri katıldı.
Belediye Başkanı Eryılmaz, önümüzdeki hafta iki parkın daha açılışlarını yaparak, vatandaşların hizmetine sunacaklarını belirtti.
Başkan Eryılmaz açılışlarla ilgili “Her mahallemize bir park ve taziye evi kazandıracağız diye bir sözümüz vardı ve o sözümüzü tutuyoruz.
Geçtiğimiz hafta 2 tane taziye evinin açılışını gerçekleştirdik.
İlçemize nefes aldıracak alanlar oluşturmak adına önemli çalışmalara imza atıyoruz. İlçemiz, Tekebaşı Mahallesi ‘Mesut Cilli Parkı’ ve Yeni Mahalle ‘Yağmur & Gökhan Çobancı Parkı’ açılışını gerçekleştirdik.
Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Önümüzdeki hafta 2 tane parkımızın daha açılışını yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.
Yeni parklarımızın mahallelerimize ve tüm Samandağımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
PARKA ÇOBANCI ÇİFTİNİN İSMİ VERİLDİ
Yeni Mahalle’de Samandağ Belediyesi tarafından yaptırılan parka geçtiğimiz yıl yol verme tartışması sonucu darp edilerek ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşam mücadelesini kaybeden Gökhan Çobancı ve eşinin ölümüne dayanamayarak hayatına son veren Yağmur Çobancı’nın isimleri verildi.
Merhum Gökhan Çobancı’nın kuzeni Sinan Çobancı, konuyla ilgili açıklamasında “Kuzenim Gökhan ve yengem Yağmur Çobancı'nın isminin yaşatılmasında fikrime destek veren, emek harcayan bu güzelim parkın faaliyete geçmesini sağlayan başta Belediye Başkanımız Sayın Av. Refik Eryılmaz'a, Başkan Yardımcımız Sayın Tahsin Demir, meclis üyelerimiz Sayın Ayhan Boğday ve Hakan Temizkan'a, Değerli Müdürümüz Mehmet Ali Bulut'a ailem adına teşekkür ederim.” ifadelerine yer verdi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

207.208 kişidir.