Image
08.10.2019 / 09:15 Okunma Sayısı: 266

"Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" dediler

İlçemizde “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” etkinliği gerçekleştirildi.
2918 sayılı Karayolları Trafik kanununun 74. Maddesinde 26 Ekim 2018 tarihinde yapılan düzenlemeyle birlikte İçişleri Bakanlığımız tarafından “Öncelik Hayatın,  Öncelik Yayanın” sloganıyla 2019 yılı "Yaya Öncelikli Trafik Yılı" ilan edilmiş ve ülke genelinde olduğu gibi İlçemizde de 06 Şubat 2019 Çarşamba günü farkındalık etkinliği gerçekleştirilmişti.
İçişleri Bakanlığımızın talimatıyla bu etkinliklerin devamı niteliğinde olan ve bu defa yaya güvenliğini sağlamak üzere devletin tüm unsurlarıyla konunun takipçisi ve nöbette olduğunu göstermek amacıyla 02 Ekim 2019 Çarşamba günü 13.00-15.00 saatleri arasında "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" sloganıyla Yaya Geçidi Nöbeti’ farkındalık etkinliği gerçekleştirilmiştir.
Etkinlikte kısa bir konuşma yapan İlçe Kaymakamımız Sayın Murat KÜTÜK, İçişleri Bakanlığımız tarafından yaya güvenliğini sağlamak amacıyla “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla başlatılan “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” etkinlikleri kapsamında bugün ‘Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz’ sloganıyla 81 İlde eş zamanlı olarak düzenlediğimiz etkinlikle trafik güvenliğini yaya öncelikli olarak sağlamak amacıyla farkındalık eğitimi gerçekleştirilmiştir. Uygulamaya katılan ve emeği olan kamu kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ederim. Dedi.
Etkinlik kapsamında protokol ve öğrenciler tarafından yayalara ve kavşaktan geçmekte olan araçlara broşür ve karanfil dağıtıldı.

paylaş

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

165.893 kişidir.