Image
10.09.2019 / 09:22 Okunma Sayısı: 161

YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ İLK ZİL’İ DÜN ÇALDI

Yaz tatilinin bitmesiyle Samandağ’da 93 okulda ve tüm Türkiye’de 2019- 2020 Eğitim Öğretim yılının ilk zili dün çaldı.
İlköğretim Haftası dolayısıyla ilçemizde yapımı tamamlanan Kuşalanı Ortaokulu’nda tören düzenlendi. Düzenlenen törenin ardından okulun açılış kurdelesi kesildi.
Törene; İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Fatih Bildik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, Samandağ Belediye Başkan Yardımcıları Aydın Duran, Tahsin Demir, Jandarma Komutanı Emrah Nergiz, Kuşalanı Mahallesi Muhtarı Cemil Açıkgöz, Kuşalanı Ortaokulu Müdürü Alper Oğur, Kuşalanı Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Baki Aslan, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler
ve çok sayıda veli katıldı. Sunumunu okul öğretmenlerinden Mehmet Ali Akar’ın gerçekleştirdiği tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo’nun açılış konuşmasını yapmasının ardından, okul öğrencilerinden İpek Kara “Ben Bir Çiçeğim” isimli şiiri okudu. Müzik Öğretmeni Ahmet Çağlar Bozkurt yönetimindeki okul korosunun seslendirdiği şarkıların ardından, öğrenciler Sıla Can ve Sıla Ray “Okulumuz” şiirini okudu. Öğretmen Mehmet Ali Akar’ın müzik dinletisi ile devam edecek program, halk oyunları gösterisiyle sona erdi. Ardından okulun açılış kurdelesi kesilerek okul gezildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo törende yaptığı açılış konuşmasında “Sayın Kaymakamım, Kıymetli velilerimiz ve sevgili öğrenciler; 2019-2020 Eğitim - Öğretim yılı açılış programına hepiniz hoş geldiniz. Samandağ Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 93 okulda 1897 öğretmen 28850 öğrenci ile eğitim-öğretime hazırız. Okullarımızda 2019-2020 eğitim öğretim yılı için yenileme, bakım ve onarım çalışmaları tamamlanmıştır. Bu süreçte 4 okulumuzda büyük onarım, 6 okulumuzda da küçük onarım ve tadilatlar yapılmıştır. Okullarımızda sıra ve masa ihtiyaçları büyük oranda karşılanmıştır. 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında yapımı tamamlanan 6 Ortaokul, 1 Anaokulu, 2 ilkokul ve Tekebaşı Mahallesi’nde 24 Derslikli 1 Anadolu Lisemizde Eğitim-Öğretime açılacaktır. Böylece İlçemizde eğitimde var olan derslik ihtiyacı büyük oranda giderilecektir. Kıymetli misafirler; bugün 16 derslikli Kuşalanı Ortaokulunun açılışını da yapacağız bu güzel eserin yapımında emeği geçen İl Milli Eğitim Müdürümüze ve Sayın Kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Sevgili Öğrenciler; uzun bir tatilden sonra yuvanız açıldı. Geleceğin Türkiye’sinin mimarı olan sizlerin okul öncesinden başlayarak tüm eğitim sürecinizde başarıdan başarıya koşan bireyler olarak yetişmenizi diliyorum. Sayın Veliler; Bize emanet ettiğiniz, sevgili yavrularınızı bu çatılar altında hiçbir ayrım gözetmeden eğitmeyi amaç edindik, Yüreğimizdeki sevgiyi, belleğimizdeki bilgiyi, kişiliğimizdeki çizgiyi onlarla paylaşacağımızdan emin olabilirsiniz. Bu anlayış ve kararlılıkla beynini, gönlünü, yüreğini, emeğini ve yıllarını eğitime adamış öğretmenlerimize zor fakat kutsal görevlerinde başarılar diliyorum. 2019-2020 Eğitim ve öğretim yılının ilçemize ülkemize, insanlığa hayırlı olması dileğimle saygı ve sevgiler sunarım.”dedi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

166.450 kişidir.