Image
30.11.2019 / 10:03 Okunma Sayısı: 245

YÜKSELİŞ KOLEJİ’NDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Samandağ Özel Yükseliş Koleji, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla etkinlik düzenledi.
Çınar Restaurant' ta düzenlenen etkinliğe, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Eryılmaz, Okul Müdürü Necdet Miçooğulları, Kolej kurucularıErhan Miçooğulları, Erdal Uydur, Mehmet Cumhur Karaali, Barış Beyazıt, Samet Eryılmaz, Şemsettin Kayıkçı ve Yusuf Sabırlı, Yükseliş Koleji öğretmenleri ve çalışanları katıldı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Okul müdürü Necdet Miçooğulları yaptı. Miçooğulları, konuşmasında "’Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.’ ‘Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır.’ Mustafa Kemal Atatürk, Öğretmenler için bu değerli sözleri söylemiştir.
24 Kasım Mustafa Kemal'in Millet Mektepleri Başöğretmenliği Unvanını aldığı gündür.‘ Hz.Ali, Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ demiş ve öğretmenin kutsallığını ifade etmiştir. Öğretmenlerin görevi büyüktür ve bir nesli onlar yaratacaktır. Bu özel günde tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü'nü kutlar, hepsine başarılar dilerim." İfadelerine yer verdi. Yükseliş Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Eryılmazn öğretmenler günü etkinliğine katılan tüm öğretmenlere ve eğitim-öğretime gönül veren tüm emekçilere başarılar dileyerek “Öğretmenlik yalnızca içinde eğitim ateşi yanan bireylerin yapabileceği; fedakarlık, özveri ve inanç isteyen bir meslektir.
Bu bağlamda Samandağ Yükseliş Koleji'nin sizin gibi değerli bir öğretmen kadrosuna sahip olması bizi gururlandırmaktadır.Bildiğiniz gibi Samandağ Yükseliş Koleji eğitim-öğretim hayatına geçtiğimiz yıl Anadolu ve Fen Lise'si ile başlamış bu yıl da bünyesine Ortaokulu katarak büyümeye devam etmiştir.
Yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak yeni bir vizyon ve yeni bir anlayış ile karşınızda bulunmaktayım.Ben eğitim için yapılan en ufak bir emeğin bile boşa gitmeyeceği inancındayım.
Bizleri daha ileriye taşıyacak ve Samandağ Yükseliş Koleji'ne yakışacak her projeye hazırız. Bu anlamda varlığınız en büyük destekçimizdir. Bu vesileyle hepinizin Öğretmenler Günü'nü kutlar, Yükseliş Koleji adına emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.” dedi. Mehmet Eryılmaz'ın konuşmasının ardından etkinlik, Samandağ Yükseliş Koleji öğretmenleri Yılmaz Özbek ve Sibel Akkaş'ın müzik dinletisiyle sona erdi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

182.896 kişidir.