Image
21.01.2020 / 10:40 Okunma Sayısı: 114

YÜKSELİŞ KOLEJİ’NİN SANAT ETKİNLİĞİNE YOĞUN İLGİ

Samandağ Yükseliş Koleji tarafından düzenlenen “Yükseliş’te Yine Sanat Var” etkinliği geçtiğimiz Perşembe günü Samandağ Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Düzenlenen şiir, müzik ve sanat gecesi büyük ilgi gördü.
Etkinliğe;  İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Yükseliş Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Eryılmaz, kolej kurucuları Erhan Miçooğulları, Erdal Uydur, Mehmet Cumhur Karaali, Barış Beyazıt, Samet Eryılmaz, Okul Müdürü Necdet Miçooğulları, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve çok sayıda davetli katıldı.
Etkinlikte konuklar Yükseliş Koleji öğrencilerinin yapmış olduğu resimlerinden oluşan sergiyle karşılandı. Etkinliğin açılış konuşmasını Koleji müdürü Necdet Miçooğulları gerçekleştirdi.
Kolej müdürü Miçooğulları, tüm konukla olumsuz hava koşullarına rağmen düzenledikleri etkinliğe katıldıkları için teşekkür ederek, hoş geldiniz dileklerinde bulundu.
Miçooğulları, bu eğitim öğretim yılının ilk dönemini başarılı bir şekilde tamamladıklarını belirttiği konuşmasında “ Öğrencilerin akademik başarısı önemli ama bunun yanı sıra düşünebilen, demokrasiyi özümseyen, insan haklarına saygı duyan bir nesil yetiştirmek gerekiyor. İnsanlar gelecek kurmak istiyorlarsa önce geçmişlerini, nereden geldiklerini çok iyi bilmelidir. Geçmişini bilmeyen insan geleceğine ışık tutamaz. Bu felsefeden yola çıkarak biz, öğrencilerimizle geçmiş nesiller ve kültürlerle gelecek arasında bir köprü oluşturma düşüncesindeyiz. Farkındalık yaratan birçok etkinliğimiz oldu. Bu akşam da çocuklarımız çok kısa bir süre içerisinde hazırladıkları güzel bir etkinliğe imza attılar. Etkinliğin hazırlanmasında emek veren öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve katılımınızdan dolayı siz değerli konuklarımıza teşekkür ediyorum.” dedi. Etkinlikte konuklar Yükseliş Koleji öğrencilerinin yapmış olduğu resimlerinden oluşan sergiyle karşılandı. Farklı dilde şiirler, farklı duygularda hikayeler, işaret dili ile şiir, müzik korosunun muhteşem performansları izleyenler tarafından büyük beğeni aldı. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Eryılmaz’ın kurucular Erhan Miçooğulları, Erdal Uydur, Mehmet Cumhur Karaali, Barış Beyazıt, Samet Eryılmaz ve Yükseliş Koleji öğretmenleri adına katılımcı ve misafirlere sanatsal etkinliklerin hızla süreceğini ifade ettiği teşekkür konuşmasının ardından Samandağ Kaymakam’ı Murat Kütük’e çiçek takdimi yapıldı.

paylaş

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

166.455 kişidir.