Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisine yönelik hakaretlerinin ardından saat 11.00’de İçişleri Bakanlığı binası önünde Soylu ile görüşeceğini açıklamıştı. Özdağ’ın açıklaması üzerine Ankara’ya gitmek isteyen Zafer Partisi’ne ait 20 araçlık konvoy polis engeline takıldı.

PARTİ GİTMEYİN DEMİŞTİ

Partinin Genel Başkanı Ümit Özdağ ve Zafer Partisi’nin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada Özdağ’ın İçişleri Bakanlığı önüne tek başına gitmek istediği ve herhangi bir provokasyon oluşmaması adına partililerin ve vatandaşların bakanlık önüne gitmemeleri gerektiği söylenmişti. Açıklamaya rağmen bakanlığa doğru yola çıkan Zafer Partisi konvoyu, polis engeline takıldı.

ÖZDAĞ'DAN AÇIKLAMA

Öte yandan sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, "Saat 11.00'de İçişleri Bakanlığı'na tek başıma gideceğim. Bu süreci sosyal medya hesaplarımdan canlı olarak izleyebilirsiniz...Partililerimiz ve vatandaşlarımızın İçişleri Bakanlığı önüne gelmemelerini rica ediyorum" ifadelerini kullandı. 

AYRINTILAR GELİYOR...