Ev Teknoloji şirketi Arçelik,  25 Eylül 2028 tarihine kadar vadeli 400 milyon dolar değerinde Eurobond tahvil ihraç etti. JP Morgan, BNP Paribas, Citigroup ve HSBC Bank aracılığıyla yapılan işlem Ocak 2022 yılından bu yana bir özel sektör şirketi tarafından gerçekleştirilen ilk Eurobond tahvil ihracı olma özelliğini taşıyor.  

DP'Lİ İLAY AKSOY: “TÜRKİYE KUVEYT'E NOTA VERMELİ" DP'Lİ İLAY AKSOY: “TÜRKİYE KUVEYT'E NOTA VERMELİ"

Teknoloji şirketi Arçelik, 25 Eylül 2028 tarihine kadar vadeli 400 milyon dolar değerinde Eurobond tahvil ihraç etti.

"GLOBAL PAZARLARDAKİ KONUMUMUZU DA GİDEREK GÜÇLENDİRİYORUZ"

Arçelik Finansman ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özkan Çimen, tahvil ihracı ile ilgili şu bilgiyi verdi:

"Yatırımcılarımızın ve tüketicilerimizin beklentilerini karşılamaya devam etme taahhüdümüzü sürdürüyoruz. 400 milyon dolar değerindeki Eurobond tahvil ihracımız, yatırımcı güvenini yansıtan ve şirketimizin güçlü finansal performansını destekleyen bir adım olarak önem kazanıyor. Tahvillerimize gösterilen ilgi şirketimizin başarılı performansının yatırımcı nezdinde de karşılık bulduğunu ortaya koyuyor. Sağlam bilançomuzla büyüme yolculuğumuza devam ederken global pazarlardaki konumumuzu da giderek güçlendiriyoruz." 

Arçelik, 2021 yılında da 5 yıl vadeli 350 milyon Euro değerinde yeşil tahvil ihracı gerçekleştirmiş ve Türkiye’den uluslararası piyasalara yeşil tahvil ihraç eden ilk reel sektör şirketi olmuştu.