Samandağ Belediyesi Hıdırbey-Vakıflı yol kavşağında yapılan yol genişletme, zemin düzenleme ve asfalta hazırlık çalışmalarına devam ediyor.
Göreve geldiği günden bugüne Samandağ’ın çehresini değiştirerek, yeni ve modern bir görünüme kavuşturmak amacıyla yoğun bir çaba sarf ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, ilçe tarihinde Samandağ’ın görmediği hizmetleri vatandaşların hizmetine sunduğunu da sözlerine ekledi.
Hıdırbey-Vakıflı yol kavşağında yapılan yol genişletme, zemin düzenleme ve asfalta hazırlık çalışmalarını yerinden inceleyen Başkan Eryılmaz yaptığı açıklamada; “ Şu anda Samandağ tarihi bir ana daha tanıklık ediyor. Samandağ’ın o geri kalmış köy görüntüsünden kurtulması için seçildiğimiz günden bugüne yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Bu çalışmalardan birini de şu anda Samandağ’ın en işlek kavşaklarından biri olan Hıdırbey-Vakıflı yol çatısında gerçekleştiriyoruz. 
Bir tarafta yol genişletmesi yaparken, öbür tarafta da asfalt çalışmalarımız devam ediyor. Burası trafik yoğunluğu açısından her zaman sıkıntılı olan bir kavşak noktasıydı. Daha önce yapılan çalışmalar tamamen baştan savma, göz boyama amaçlı yapılan çalışmalardı. Sorunları gidermeyi bırakın yeni sorunlar yaratıyordu. Biz burada kökten bir çözüm yoluna girdik ve burada yola tecavüzlü olan bütün duvarları yıkıyoruz. Vatandaşlarımız bu konuda sağ olsunlar bizlere yardımcı oluyorlar. Koca koca duvarlar, çatılar ve eski evleri yıkıyoruz ve burada yeni bir bulvar, yeni bir kavşak noktası hazırlıyoruz. Burayı asfaltlatarak buranın trafiğini rahatlatacağız. Şimdiden Samandağ halkımıza hayırlı ve uğurlu olsun diyorum.” İfadelerine yer verdi. 
Foto-Haber:Uğur Hüzmeli