Bilecik Belediyesi ve Bilecik Kent Konseyi desteğiyle düzenlenen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu'nda bu yıl tüm dünyayı ilgilendiren iklim değişikliği konusuna dikkat çekildi.

Geçen yıllarda düzenlenen ve trafikte bisiklet kullanımına ilişkin mesajların verildiği etkinlik, bu yıl da renkli görüntüler eşliğinde gerçekleştirildi.

Belediye binası önünde bir araya gelen kadınlar, önce bisikletlerini süslediler, daha sonra şehir merkezinden ilerleyerek, Cumhuriyet Meydanı'na doğru bisiklet sürdüler.

Bisikletin doğa ve çevreye olan katkısı sloganlar eşliğinde duyurulurken, şehir merkezinden geçen bisikletlilere, esnaf ve vatandaşlar da alkışlarla destek verdi.

BİSİKLET TURU DÜNYADA 200’E YAKIN ŞEHİRDE EŞ ZAMANLI YAPILDI

Bilecik Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Koordinatörü Ayşenur Çelik, yapılan etkinlikte amaçlarının iklim krizine dur demek olduğunu belirtti.

Bilecik’teki bütün kadın, erkek ve çocuklarla bisiklet turu yaptıklarını aktaran Çelik, şunları söyledi:

Tarsus’ta Deniz Suyu Kalitesi İncelemeleri Sonuçlandı Tarsus’ta Deniz Suyu Kalitesi İncelemeleri Sonuçlandı

"Süslü Kadınlar Bisiklet Turu dünya çapında 200’e yakın şehirde eş zamanlı olarak yapılıyor. Bizim konumuz yaşamda görünür olmak için iklim krizine 'dur' demek için ve ulaşımda bisikletin görünürlüğünü artırmaktır. Etkinlik ile aynı zamanda kadının görünürlüğünü ve toplumdaki temsiliyetini artırmak adına mesajlarımızı iletmektir. Tüm katılanlara çok teşekkür ediyorum."

ETKİNLİKTE KAHKAHA YOGASI YAPILDI, KATILIMCILARA ELMA DAĞITILDI

İklim değişikliğine dikkat çeken mesajların olduğu döviz ve pankartları taşıyan kadınlar, daha sonra Fizyoterapist Tuğçe Çimen ve Ritim Dans grubu üyeleri eşliğinde kahkaha yogası yaptı. Müzik eşliğinde zumba yapılan etkinlikte yaşam egzersizlerinin önemi anlatıldı.

Katılımcılara ayva lokumu ile elma ikram edilen etkinlik, katılımcıların  hatıra fotoğrafları çektirmesiyle son buldu.