Mersin BB Başkanı Seçer, İtfaiye Personeli İle Bir Araya Geldi Mersin BB Başkanı Seçer, İtfaiye Personeli İle Bir Araya Geldi
Buca’nın Doğancılar Mahallesi’ndeki ormanlık alanda gece geç saatlerde çıkan ve bölge halkında korku yaratan yangın, büyük oranda kontrol altına alındı. Olay yerinde sabahlayan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, tüm hemşehrilerine geçmiş olsun dileklerini iletti.
 
Doğancılar Mahallesi’nde gece saatlerde henüz belirlenemeyen bir nedenle orman yangını çıktı. Rüzgârın da etkisiyle kısa sürede büyüyen yangın yöre halkı arasında paniğe neden oldu.  İhbar üzerine bölgeye giden İzmir Orman Bölge Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ve BUCAKUT ekiplerinin çalışmaları sonrasında yangın kontrol altına alındı.
 
BAŞKAN KILIÇ, GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNİ İLETTİ
 
BUCAKUT ekibiyle sabah saatlerine kadar olay yerinde kalan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, söndürme çalışmalarına katılan ekiplerin canla başla çalıştıklarını söyledi.  Rüzgâr nedeniyle ekiplerin büyük zorluk yaşadıklarını da belirten Başkan Erhan Kılıç, “Tüm hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bir yangın sadece bulunduğu yeri değil, hepimizin içini de yakıyor.  Kentimizin akciğerleri konumundaki köyler bölgemizde gece yaşanan yangın hepimizi çok üzdü. Tesellimiz en az zararla atlatmış olmamız. Umarım tekrarının yaşanmaması için herkes çok daha duyarlı olur” diye konuştu.