CHP Samandağ İlçe Örgütü Kurban Bayramının 1. gününde parti Bayramlaşma Programında bir araya gelerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.  
Geçtiğimiz Ramazan Bayramında parti binasına sığmayıp sokağa taşan partililer bu kez bayramlaşma programını 75. Yıl parkında gerçekleştirdi.
CHP İlçe Başkanı Turgay Abacı ve ilçe yönetimi ev sahipliğinde gerçekleştirilen bayramlaşma programına;  CHP Hatay Milletvekilleri Serkan Topal, Mehmet Güzelmansur, Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, CHP Hatay İl Başkan vekili Erdal Karataş, Samandağ Belediye Başkan Yardımcıları Aydın Duran, Timurlenk Bozoğlan, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber, CHP Gençlik Kolları Başkanı Bünyamin Reyhanoğulları, Kurultay delegeleri, Samandağ Belediyesi CHP’li Meclis Üyeleri, Samandağ Muhtarlar Derneği Başkanı Mahir Cebburoğlu, İskenderun Çevre Koruma Derneği Başkanı ve CHP Hatay Kurultay Delegesi Nermin Yıldırım Kara, partililer, oda başkanları, muhtarlar, iş insanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Bayramlaşma programının açılış Konuşmasını ve sunumunu CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Bünyamin Reyhanoğulları yaptı. Reyhanoğulları, konuşmasında “Sayın Milletvekillerim, İl Başkanım ve il yöneticilerim, İlçe Başkanım, Belediye Başkanım, Başkan Yardımcılarımız, Meclis Üyelerimiz, Kıymetli Ailem, Değerli Protokol bu güzel bayram sabahında sizlerle bir arada bayram kutlamaktan duyduğumuz memnuniyeti ifade ediyor ilçe örgütümüz adına bayramınızı kutluyorum. Hoş geldiniz. 
Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum maalesef ki hiç iç açıcı değil, evde tencere kaynamıyor, halkımız bayram alışverişini yapamaz halde, genç arkadaşlarımız mutsuz, Emeklilerimiz mutsuz, esnafımız mutsuz. Her geçen gün toplumda ki psikolojik bunalım ve şiddet olayları artıyor. Bunca olumsuzluğa karşı Genel Başkanımızın dediği gibi yarının Türkiye’sini inşaa edecek biz Cumhuriyet Halk Partililer umutlu olmak, birlikte hareket etmek zorundayız. Birlik ve bütünlüğümüzü pekiştiren bu güzel bayram sabahında tekrardan bayramınızı kutluyor aydınlık günler diliyorum.” dedi.
İlk konuşmayı İlçe Başkanı Turgay Abacı, yaptı. Abacı, “Değerli milletvekillerim, Sayın Belediye Başkanım ve Belediye Başkan Yardımcılarım, Kurultay Delegelerim, Muhtarlar Derneği Başkanım, Kıymetli Muhtarlarımız, Çok Değerli Oda Başkanlarımız, Kıymetli İş Adamlarımız, Değerli Partililer, Beyefendiler, Hanımefendiler ve Türkiyenin geleceğinin teminatı olan Cumhuriyet Halk Partisinin Atatürkçü gençleri ve vatanımızın yüce temsilcileri hepinizi böyle güzel bir bayram sabahında bir arada yanımızda görmekten çok büyük bir onur duyuyoruz, Hepinizin bayramını kutluyorum hoş geldiniz şeref verdiniz. Pandemiden sonra önce partide yapıyorduk bayramlaşma kutlamalarımızı ama bir önceki bayramlaşmada gördük ki Cumhuriyet Halk Partisinin genç dinamik gücü parti binalarına sığmıyor. Alanlara taştık ve çok kısa sürede inşallah bu taşma bütün Türkiye’ ye yansıyacak. Biliyorsunuz iktidar artık ülkeyi yönetemiyor. Mazotundan tutun normal bir simit ve çay artık günümüzde asgari ücretlinin karşılayabileceği pozisyonda değil. Bütün anketler Cumhuriyet Halk Partisinin ve altılı masanın millet ittifakının çok güçlü bir şekilde iktidara geldiğini gösteriyor. İnşallah bir sonraki bayramı hep beraber sadece Samandağ meydanlarında değil Türkiye’nin bütün meydanlarında Cumhuriyet Halk Partisinin altı oklu şanlı bayrağı ve dostlarımızla beraber Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarında kutlayacağız. Bunun müjdesini buradan hepinize veriyoruz. Katıldığınız için çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun sağ olun var olun. Tekrar mübarek kurban bayramınızı en içten dileklerimle örgütüm adına kutluyorum. Katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.
Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, konuşmasında, katılan herkese hoş geldin dileklerinde bulunarak “Bayramınız kutlu olsun. Evet, gerçekten ülkemiz çok zor bir süreçten geçiyor ama Allah’ın izniyle özellikle genel seçimlerde çok çok umutluyuz. Türkiye’de bir dönüşüme ihtiyaç var. Toplumun her kesimi ciddi bir sıkıntı içinde özellikle bu enflasyonla birlikte hem vatandaşlarımız bütün meslek grupları ve belediyelerimiz çok zor durumda bu enflasyon karşısında eziliyor. Hükümetin de bu hayat pahalılığı ortadan kaldırmaya yönelik bir adım atmadığını görüyoruz. Her geçen gün biraz daha kötüye gidiyoruz ve ülkenin bunu kaldıracak gücü de kalmadı. Umut ediyorum ki Türk halkı bunu gören bir noktadan hareket ederek önümüzdeki seçimlerde bir yönetim değişikliğine gidecek, buna da ihtiyacımız var Türkiye’nin ihtiyacı var. Bu vesileyle bayramınızı kutluyor, bu bayramın hem sizler için hem ilçemiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sevdiklerinizle, dostlarınızla beraber geçireceğiniz nice sağlık dolu huzur dolu bir bayramlar diliyorum.” dedi.
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, bayramlaşma programına katılanları Türkçe ve Arapça selamlayarak “Samandağ’ın Atatürkçü güzel insanları hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Hepinizin bayramını en kalpten duygularımla kutluyorum. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Gün birbirimize sarılma günüdür. Gün küskünleri barıştırma günüdür. Gün inşallah CHP’nin önderliğindeki altılı masanın iktidarlığının günüdür. Samandağ’ın sıkıntılarını, sorunlarını biliyoruz. Mecliste bunları dile getiriyoruz. Gerek yönetimlerde olsun gerek büyükşehir belediye meclisinde gerek Samandağ belediye başkanımız ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Milletvekili arkadaşlarımızla birlikte bu Samandağ’a sahip çıkıyoruz ama yeterli mi? Eksik olabilir. Ama ne yazık ki Hatay iktidardan hak ettiği değeri alamıyor. Hatay vergi toplamada 7. sırada ama hizmet bakımından 78. sırada. Hatay biliyorsunuz son 11 yıldır kapıların kapanmasından dolayı esnaflarından tutun çiftçisine kadar sıkıntı olduğu bir ilimizdir Hatay ama inşallah bizim iktidarımızda bunları telafi edeceğiz. Asfaltlama başladı bu pandemiden sonra EXPO’dan sonra verdiğimiz her sözün arkasındayız. Buradaki muhtarlarıma sesleniyorum hepinize bu sabrınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Bu gerek asfaltlamalar olsun gerek içme suyu olsun gerek bu yol çalışmaları olsun hepsini takip ediyoruz. Ve inşallah bu yıl içerisinde yepyeni bir Samandağ olacağımızın sözünü veriyorum. Hepinizi sevgiyle saygıyla  selamlıyor, tekrar teşekkür ediyorum.” dedi.
CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, konuşmasına Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar’ın  eşinin rahatsızlığı dolayısıyla İstanbul’da olduklarını belirterek, İl başkanı Parlar’ın selamlarını ileterek başladı. Topal, Parlar’ın eşine acil şifalar dileklerinde bulunarak, hem Arapça hem de Türkçe katılan herkesin bayramını kutladı. Topal, “Gençlik umudumuz, gelecek onların eseri olacak. O yüzden hep Genel Başkanımızın da dediği gibi sarayın mazbatasını aldığımızda orayı bilim yuvası yapacağız ve mazbatayı gençlere teslim edeceğiz. Bu da buradan bir kez daha sözümüz olsun. Bizler sadece bayramlarda bir araya geliyoruz, aslında daha fazla bir araya gelelim, birbirimizi daha çok sevelim, birbirimizin açığını sosyal medyalardan değil telefonla arayarak veya yüz yüze söyleyelim. Sizleri tüm kalbimle seviyorum. İyi bayramlar diliyorum. İyi ki varsınız.” dedi.
CHP Hatay İl Başkan Vekili Erdal Karataş, “Söylenecek her şeyi gerek Milletvekillerimiz, gerek belediye Başkanımız ve gerek ilçe başkanımız söyledi. Ben sözü uzatmadan herkesin bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı iletiyorum.” dedi.
Bayramlaşma programında Ako Organizasyon tarafından hazırlanan ikramlar davetlilere sunuldu.
Programın ardından Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, Belediye Başkanı Refik Eryılmaz ve beraberinde bir grup partili; esnaf ve vatandaşlarla bayramlaştı ardından  Ada Cafe’de aynı masa etrafında bir araya gelerek küslük olmadığının ve birlik, beraberlik içerisinde olduklarının mesajı verildi.
Foto-Haber:Neslihan Sağaltıcı