CHP Genel Merkezi tarafından balıkçıların sorunlarını dinlemek üzere görevlendirilen CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz ilçemize gelerek  Çevlik Balıkçı Barınağını, Tekebaşı’daki balıkçıları ve Balıkçılar Çarşısındaki esnafı ziyaret ederek bir süre sohbet etti.
Barış Karadeniz’in balıkçıların ziyaretine CHP Hatay Milletvekilleri, İl Başkanı, İlçe Başkanı, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve Belediye Başkan Yardımcıları eşlik etti.
 Belediye Başkanı Refik Eryılmaz Ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada “Bu memleket hepimizin. Geliyor gelmekte olan.
 Balıkçılarımızın sorunlarını dinlemek ve çözüm önerilerimizi anlatmak üzere önce Çevlik Balıkçı Barınağını ardından Tekebaşı Mahallemizde Asi Nehri'nin denize döküldüğü noktada bulunan balıkçılarımızı ve Balıkçılar Çarşısındaki esnafımızı CHP Sinop Milletvekilimiz Sayın Barış Karadeniz, Hatay Milletvekillerimiz, İl Başkanımız, İlçe Başkanımız, İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Belediye Başkan Yardımcılarımız ile birlikte ziyaret ettik. Balıkçılarımızın yaşadığı sorunları dinleyip, sorunlara yönelik çözüm önerilerimizi anlattık.” dedi.
Ziyaretini yapımı bitme aşamasındaolan Atatürk Sahil Parkı’nda incelemede bulunarak sonlandıran  CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz “ Parkın bu kadar büyük ve her ihtiyaca cevap verebileceğini düşünmemiştim. Amerika’da bulunan Central Park tarzında bir park olmuş. Bu projeyi hayata geçiren ve Samandağ’a kazandırarak turizmin önünü açan Samandağ Belediye Başkanımız Av. Refik Eryılmaz’a teşekkür ediyorum. Bir partili olarak adeta gurur duyduk” İfadelerine yer verdi.