BURHAN DEMİRCİOĞLU

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde 48 yıllık sebze halinde çalışan esnaf, iş yerlerinin Kahramanmaraş depremlerinde zarar görmesi nedeniyle iş yapamadıklarını ifade etti. Hal esnafı Mustafa Kafalı, "Maraş depremlerinden sonra dükkanımızda olan çatlaklar ve kolonlardaki kırıklardan ötürü 7 aydır yaklaşık dükkanımıza giremiyoruz. Mağduriyetimizin bir an önce giderilmesini, kendimize yeni bir hal binası yapılmasını istiyoruz. Yaklaşık elli yıllık bir hal binası burası kolonlar çöküyor, demirler gözüküyor. Bunun gerekli ilgi ve makamlardan bize yardımcı olmalarını rica ediyoruz" dedi.

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde sebze halinde bazı iş yerlerinin Kahramanmaraş depremlerinde zarar görmesi nedeniyle esnaf iş yapamadıklarını ifade etti.

Antalya'da Can Dostlar Yeni Yuvalarında Mutlu Antalya'da Can Dostlar Yeni Yuvalarında Mutlu

"DÜKKANIMIZA GİREMİYORUZ"

Hal esnafı Mustafa Kafalı şunları söyledi:

"Ben Kadirli sebze halinde bir hal esnafıyım. Maraş depremlerinden sonra dükkanımızda olan çatlaklar ve kolonlardaki kırıklardan ötürü 7 aydır yaklaşık dükkanımıza giremiyoruz. Mağduriyetimizin bir an önce giderilmesini, kendimize yeni bir hal binası yapılmasını istiyoruz. Yaklaşık elli yıllık bir hal binası burası kolonlar çöküyor, demirler gözüküyor. Bunun gerekli ilgi ve makamlardan bize yardımcı olmalarını rica ediyoruz. Benim gibi 10-15 tane esnaf arkadaşım depremden sonra dükkanını açamıyor. Biz esnafların bu mağduriyetinin giderilmesini istiyoruz.

"GEÇİM SAĞLAYAMIYORLAR"

Kadirli Sebzeciler Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Bülent Haytaoğlu ise şunları söyledi:

"Son dönemde Kahramanmaraş'ta yaşanan depremden, felaketten sonra Kadirli Belediyesi'ne ait olan sebze halimiz, birçok dükkan depremde hasar alarak kullanılamaz durumda. Şu an yaklaşık 8-10 tane arkadaşımız bu sebepten dolayı iş yerini açamıyor. Sıkıntı yaşıyorlar, işlerini takip edemiyorlar, geçim sağlayamıyorlar. Yetkililerden bizim talebimiz bir an önce Kadirli'ye yakışır, Kadirli çevresine yakışır, alışverişin yoğunluğu burada had safhada. Salçalık biber, konservelik domates, bu tip ürünlerin sirkülasyonunun, satışının fazla olduğundan sebze haline giriş çıkışlar efendim esnafın ve müşterinin ihtiyacına cevap veremediğinden, yetkililerden Kadirli'ye, Kadirli'ye çevresine modern yakışan bir sebze hali yapılmasını yetkililerden talep ediyoruz."