Efeler Belediyesi'nin ilçe tarımını desteklemeye ve geliştirmeye yönelik çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda belediyenin 27 dönümlük arazisinde şevketibostan tohumları toprakla buluşturuldu.

Başkan Mehmet Fatih Atay’ın önem verdiği tarımsal kalkınma projeleri, belediye personelinin emeğiyle hayat buluyor. Belediye arazilerinde üretime devam eden Efeler Belediyesi; enginar, kuşkonmaz, kekik, ekmeklik buğday, karakılçık buğdayı ve daha birçok tarımsal ürününün yanında lezzet ve şifa kaynağı şevketibostanları da toprakla buluşturmayı sürdürüyor. Belediye eliyle 3 yıldır üretimi yapılan şevketibostanların, bu yılki ikinci ekimi, Tepecik ve Şahnalı mahallelerindeki toplam 27 dönümlük arazide yapıldı. Özenle çalışan kadın emekçiler, Efeler’in bereketli topraklarına şevketibostan tohumlarını ekti. Şubat-Mart aylarında hasatı yapılacak şevketibostanlar, Efeler Belediyesi’nin Yüzde 100 Tarımsal Ürün Fabrikası’nda konserve haline getirildikten sonra Efe Bakkal raflarında yerini alacak. Belediye, 'efelerpazari.com' internet sitesi üzerinden verilen siparişlerle de yörenin bu kıymetli tadını Türkiye’nin her ulaştırmaya devam edecek.

Muğla BB Bodrum'da Ek İçme Suyu Çalışmalarına Devam Ediyor Muğla BB Bodrum'da Ek İçme Suyu Çalışmalarına Devam Ediyor

BAŞKAN ATAY: “TARIMSAL ÜRETİMİ GELİŞTİRECEK KOŞULLARI OLUŞTURDUK”

Başkan Atay, “Halkımıza ve Efeler’imizin bereketli topraklarına olan borcumuzu ödemek için çalışıyoruz. Belediyemizin tarım arazilerinde yetiştirdiğimiz; enginar, şevketi bostan, ekmeklik buğday, karakılçık buğdayı, kekik, ejder meyvesi, domates, biber ve kuşkonmaz gibi ürünlerimizi fabrikamızda konserve haline getiriyoruz. Tarım ürünlerimizin sanayisinin gerçekleştiği, kadınların kendi ayakları üzerinde durabildiği koşulları oluşturduk, bu yöndeki çalışmalarımıza devam edeceğiz. İlçemizin yerli tarım ürünlerine katma değer kazandırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.