Abdocan’ın Babası Edip Cömert Yoğun Bakıma Kaldırıldı Abdocan’ın Babası Edip Cömert Yoğun Bakıma Kaldırıldı

Hatay Valisi Mustafa Masatlı’nın katılımıyla, Antakya Organize Sanayi Toplantı Salonunda 2023 Yılı Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlar Kurulu Olağan Toplantısı düzenlendi.
Ak Parti Hatay Milletvekilleri Âdem Yeşildal ve Hüseyin Yayman, CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Aziz Fatih Yılmaz, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin ve esnaf temsilcilerinin de katıldığı toplantıda, deprem sonrası esnafın mevcut sorunları ve bunların çözüm yolları ele alınıp değerlendirildi.
Toplantıda konuşan HESOB Başkanı Aziz Fatih Yılmaz, Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği olarak en önemli ilkelerinin esnafın hak ve menfaatlerini savunmak, haklarını korumak, birlik ve beraberliği güçlendirmek, sosyal ve ekonomik dayanışmayı sağlamak, üretilen mal ve hizmetin kalitesini ve seviyesini artırarak, esnafa olan kamuoyunun güvenini korumak ve daha da ileriye taşımak Olduğunu dile getirdi.
Başkan Aziz Fatih Yılmaz, “Esnaf ve sanatkârlarımızın, ülkemizin ekonomik ve toplumsal hayatında vazgeçilmez öneme sahiptir” dedi.
Hatay Valisi Mustafa Masatlı yaptığı konuşmasında şunları söyledi:
“Depremin özellikle etkisini hissettirdiği ilçelerimizde sürecin esnaf ve sanatkârlarımıza bazı sıkıntılar yaşattığının farkındayız. Devletimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin öncülüğünde konuyla ilgili Bakanlıklar düzeyinde gerekli desteği ve imkânları ilk günlerden beri esnafımıza sağlama yollarına gidilmiştir. Valiliğimizin de önceliklerinden biri de ilimizdeki esnaf ve sanatkârlarımızı, bir an önce ekonomik işleyişin içine dâhil etmek ve onların üretim, ticaret ve istihdama katkı sağlamalarının önünü açmaktır.”
Vali Mustafa Masatlı, bunun için Valilik ve ilgili birimlerin hız kesmeden çalışmalarına devam ettiğini sözlerine ekledi.
Vali Mustafa Masatlı konuşmasının devamında, “Her zaman esnaf ve sanatkârlarımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.  Süreci el birliğiyle beraber atlatıp herkesin mutlu olduğu günlere kavuşacağız inşallah. Sadece sabırlı olmak ve çözüm odaklı hareket etmemiz gerektiğini hatırlatmak isterim. Esnafımızın ayağa kalkması, şehrimizin ayağa kalkmasıdır ki bunun için de Devletimiz ve Valiliğimiz gerekli olan her şeyi yapacaktır. Herkesin müsterih olmasını istiyorum. Toplantının hayırlara vesile olmasını ve esnafımızın bol kazançlı günlere kavuşmasını niyaz ediyorum” ifadesinde bulundu.
Toplantıda ele alınan konular ve çözüm yolları dile getirildi ve ilgili birimler tarafından gerekli notlar alındı.
 Foto-Haber:Neslihan Sağaltıcı