TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, 31 Ağustos 2022’de İçme Suyunun Samandağ’a bağlanacağını ifade ederek, bunun da ilçemizin Kangrenleşen Su Sorununu, 2050 yılına kadar çözeceğini açıkladı.
Vekil Yayman açıklamasında emeği geçen herkese teşekkür ederek “21. Yüzyılda Samandağ’ı susuz bırakan çarpık bir yerel yönetim anlayışına karşı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdogan’ın, Devlet Su İşleri (DSİ)’ye talimatıyla 31 Ağustos 2022’de İçme Suyunu Veriyoruz.“ dedi.
Ak Parti Samandağ İlçe Başkanı Semir Özdemir konuyla ilgili yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi.
“HAYIRLI OLSUN SAMANDAĞIM!
DSİ genel müdürü Prof.Dr. Lütfi Akça, millet vekillerimiz sayın Hüseyin Yayman, sayın Sabahat Özgürsoy Çelik, sayın Hüseyin Şanverdi ve DSİ'nin değerli heyeti ile birlikte Samandağ'ımıza müjdeler verdiler. Yerel yönetimler tarafından çözüme kavuşturulması gereken Samandağ'ın kangrenleşmiş içme suyu sorunu 31 Ağustos 2022 tarihi itibariyle 2050 yılına kadar çözüme kavuşmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Samandağ sevdalısı, Samandağ'ın su sorunu benim meselem diyen sayın vekilimiz Hüseyin Yayman'a ve emeği geçenlere teşekkürlerimizi sunarız. Yaparsa Ak Parti yapar”
Foto-Haber:Nezahat Fırıncıoğulları