MKÜ’den Deprem Çalıştayı MKÜ’den Deprem Çalıştayı

Samandağ Gülbahar Halk Korosu Ovacık’tan Samandağ’a atanan İlçe Kaymakamı Emre Dündar’ı makamında ziyaret etti.
Kuruculuğunu ve şefliğini Eğitimci Gönül Beyaz’ın yaptığı Gülbahar Halk Korosu ilçemize yeni atanan İlçe Kaymakamı Emre Dündar’ a hoş geldiniz dileklerinde bulundu.
Sohbet havasında gerçekleşen ziyarette Kurucu, Şef Gönül Beyaz, İlçe Kaymakamı Dündar’a, koronun çalışmaları hakkında bilgiler verdi ve kurumsallaşabilmek adına yer talebinde bulundu.
Depremden önce çalışmalarına başladıklarını ve Samandağ Halk Korosu olarak Samandağ’ın kültürel zenginliğini yansıtan eserler seslendirdiklerini belirten Şef Gönül Beyaz   “Depremde Ablam Gülbahar’ı kaybettik. Onun bu koroda çok büyük emekleri vardı. Biz de ona minnet duygusu ile koromuzun ismini Samandağ Gülbahar Halk Korosu olarak değiştirdik” dedi.
GÜLBAHAR HALK KOROSUNDAN ZERDALİ RESTAURANT SAHİPLERİNE TEŞEKKÜR
Kurucu şef Gönül Beyaz; konuşmasının devamında, depremin yaralarını sarabilmek, iyileşmek, iyileştirmek ve depremzede çocuklara sahip çıkmak için çakışmalarına devam etme kararı aldıklarını vurguladı.
Kurucu Şef Gönül Beyaz, “Yaklaşık bir yıldır mekanlarını bize tahsis eden Zerdali Restaurant sahipleri Muhyittin ve Adnan Şahin kardeşlerime teşekkür ederim. Hiçbir karşılık beklemeden ekibimize destek oldular.” dedi.
Beyaz, konuşmasının devamında “Samandağ Gülbahar Halk Korosu olarak sesimizle geleceğimiz olan 29 depremzede çocuğa nefes oluyoruz ve olmaya devam edeceğiz.
Sanat aynı zamanda insanları bir araya getirebilecek birleştirici bir güçtür. Gücümüzü sesimizden alarak yardım konserleri düzenliyoruz. İlk konserimizi Ankara Mamak’ta gerçekleştirdik, arkasından 30 Kasım Mersin Yenişehir Belediyesinde gerçekleştireceğiz, bunun devamı İstanbul ve Kıbrıs konserleri olacak.” İfadelerine yer verdi.
Beyaz, yapılan bu çalışmaları daha kurumsal bir kimlikle yapmak istediklerin belirterek, İlçe Kaymakamı Dündar’dan destek isteyerek yer talebinde bulundu.
KAYMAKAM’DAN YER SÖZÜ
Samandağ İlçe Kaymakamı Emre Dündar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, depremde ailesini kaybeden çocuklar için yapmış oldukları çalışmaları takdirle karşıladığını ifade etti.
İlçe Kaymakamı Dündar, Samandağ’ da depremin yaralarını sarmak için devletin büyük bir gayret içerisinde olduğunu vurguladı. Göreve yeni başladığını belirten İlçe Kaymakamı Dündar, yer tahsisi için biraz süre isteyerek elinden gelen desteği sunacağının altını çizdi.
Koro ekibi İlçe Kaymakamı Dündar’a misafirperverliği ve destekleri için teşekkür etti.
   Foto-Haber:Neslihan Sağaltıcı