Güzelmansur: Kira Zammı Ne Hukuki Ne Vicdani Güzelmansur: Kira Zammı Ne Hukuki Ne Vicdani

Samandağ İlçe Kaymakamı Emre Dündar yerel basın mensuplarıyla makamında bir araya geldi.
Sohbet havasında gerçekleşen ziyarette İlçe Kaymakamı Dündar, Samandağ’da deprem sonrası yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Kaymakam Dündar, ilçeye yeni geldiğini belirterek, Samandağ’ın biriken sorunlarının çözümü için biraz vakte ihtiyaç olduğunun vurgulayarak, ilçenin sorunlarının çözümü için ellerinden gelen çabayı ortaya koyacaklarını ifade etti.
Samandağ’ın yeniden ayağa kalkarak eskisinden de daha iyi duruma gelebilmesi için tüm kurumlarla ve siyasilerle diyalog içinde el birliğiyle çalışılmasının önemli olduğunun altını çizdi.
Yıkım çalışmalarını mümkün olan en kısa sürede tamamlanması için çabaladıklarını ifade eden İlçe Kaymakamı Dündar, şu an önceliklerinin yaklaşan kış mevsimi öncesinde vatandaşın barınma sorununu çözmek olduğunu söyledi.
Dündar, cadde ve sokak aralarında çadırda kalan vatandaşların bir an önce konteynerlere yerleştirilmesi için çalışmalara başladıklarını belirterek, TOKİ Konutlarının yapımı için yer tahsisinin büyük bir oranda tamamlandığını kesinleştiğinde de kamuoyuyla paylaşılacağını ifade etti.
Samandağ içerisinde bütün yolların açık olduğunun altını çizen İlçe Kaymakamı Dündar, vatandaşların trafik kuralları başta olmak üzere tüm kurallara uyması için denetimlerin arttırılarak daha sıkı hale getirileceğini sözlerine ekledi.
Basın mensuplarının yaşadığı sorunlar hakkında da bilgi alan İlçe Kaymakamı Dündar, yerel basının yaşadığı sorunların çözümü için destekte bulunacağını ifade etti.
Foto-Haber:Neslihan Sağaltıcı